Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon rosszul érzem magam...

Nagyon rosszul érzem magam emiatt, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tegnap este bepánikoltam hogy esetleg elvesztem a munkám. Valósnak tűnt a veszély. Késő este egy ismerősömet hivogattam, írogattam neki, kétségbeesésemben öngyilkossággal fenyegetőztem

Ma voltam pszichológusnál és ő fel akarta vázolni hogy mi van ha elvesztem a munkám, akkor szűkösen meglesznek 66000 Ftból de az még jóformán a megélhetésemre sem elég, és én háritottam és megmondtam neki hogy ragaszkodok a jelenlegi munkahelyemhez. Azt mondta ő nem tud nekem segíteni, sehogy se tudja a gondolataimat befolyásolni. Persze hogy rettegtem nehogy elveszítsem a munkahelyemet. Senki sem lenne mellettem hogy segítsen akkor. Kétségbe voltam esve. A pszichológus meg helytelen, hogy felvázolja a rossz lehetőséget. Csak még zaklatottabb lettem. Úgy érzem nem értik meg, hogy nekem mennyire fontos a pszichés állapotomnak a munka


2022. szept. 29. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Szedd össze magadnak:

1., Miért ragaszkodsz ehhez a munkahelyhez?

2., Mi kéne ahhoz, hogy egy másikkal elégedett legyél?


Keress egy olyan pszichológust, akinek van elképzelése a saját szakmájáról (ilyenből nem sok van).

Első körben használd ki a hétvégét és pihend ki magad. Ilyenkor nekem egy olyan séta segít, aminek a végén holnap délig alszom. Fel szoktam menni a Rám szakadékon vissza a Lukács árkon. Ha nagyon ki vagyok akadva, akkor háromszor egymás után. Természetesen bármilyen kimerítő tevékenység segíthet. Ha neked nem a mozgás segít, akkor csinálj olyat, ami igen.

2022. szept. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológusnak nagyon igaza van/volt, gondold végig, mi van, ha tényleg elveszítenéd ezt a munkahelyet? Ha tényleg átgondolod, akkor rájössz, hogy nincs semmi, majd lesz másik, feltehetöen jöbb helyed is.

Ha a legrosszabb helyzetet végiggondolod és lerendezed magadban, akkor a többi még kevesebb problémát okozhat.

2022. szept. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az addig rendben van, hogy neked fontos, hogy legyen munkád. De az egyáltalán nincs rendben, hogy csak a most meglevö munkát tudod elképzelni magadnak és ennyire pánikba esel egy változás lehetösége miatt.
2022. szept. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mert hogy ezen a munkahelyen megbecsülnek, szeretek itt dolgozni, teljesen egyedül csinálom a lépcsőházat. Eddig mindenhonnan elküldtek a lassú tempó miatt. Le is vagyok százalékolva
2022. szept. 29. 16:54
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Pánikban más agyterületek dominánsak, ezért az ember kevésbé tud átgondolni dolgokat, hanem csak nagyon egyszerű, zsigeri válaszokat képes adni. Ezért érdemes megpróbálni néha félelem nélkül is, hideg fejjel átgondolni, mintha nem is veled történne, hogy mit tanácsolnál akkor az embernek, aki ettől tart, mit tegyen.
2022. szept. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
S miből gondolod, hogy ki akarnak rúgni? Csak kitaláltad, vagy utalt rá a főnök? Ha nem utalt rá, akkor esetleg beszélhetsz vele, hogy te szereted a munkád és örömmel csinálod a lépcsőházat, és megkérdezheted, hogy ő elégedett-e a munkáddal?
2022. szept. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mert tegnap rémhírt olvastam a neten, a kormányzati döntés miatt, azt hittem a munkám veszélyben van. Egyébként a főnök rendes és nincs gond a munkámmal, még emelt is a fizetésemen picit.
2022. szept. 29. 17:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez tök jó, próbálj meg az ő ítéletéből kiindulni. Ha kaptál emelést, az egy elismerés! Aki nem kapott a csapatból, azt fogják előbb kirúgni. De amúgy ja, most sok embernek nehéz, nem tudjuk mekkora gebasz lesz.
2022. szept. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!