Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért zavarnak az ilyen hangok?

Miért zavarnak az ilyen hangok?

Figyelt kérdés

Tehát nem bírom az olyan hangokat, mint pl. az óraketyegés. Mármint ha a szobában vagyok és ketyeg az óra, és nem annyira hangos vagy nem hallom annyira, akkor nincs vele nagyon nagy baj, viszont ha pl. aludni szeretnék, és hallom, hogy ketyeg az óra, az nagyon zavar, szinte képtelen vagyok úgy aludni. Ugyanez a helyzet nyáron a madárcsicsergéssel és a tücsökciripeléssel is. Meg van olyan is, hogy az ilyen hirtelen/hangosabb zajoktól megijedek. Mi az oka ezeknek?


17/F


2010. szept. 26. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Az óra ketyegés engem is idegesít. Sőt vannak olyan zajok amit az emberi fül nem hall, de a test érzékeli. Fejfájás, ingerlékenység stb.
2010. szept. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jajj nekem mondod :S

Engem minden zaj idegesít, szerintem én sokkal hangosabban hallok mindent másoknál.

Pl ha tv-t nézek nekem a legkisebb hangerő is hangos.. :S

2010. szept. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jaja, igen, a tv-vel én is úgy vagyok, mindig túl hangosnak hallom :S
2010. szept. 26. 19:06
 4/6 anonim ***** válasza:
engem a hungarocel hangjától ráz ki a hideg. vallatni leetne vele. brrrr :S
2010. szept. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Sziasztok!

Csak most találtam rá erre a témakörre. Picit "örülök", hogy rajtam kívül is van még olyan valaki, akit idegesítenek különféle zajok. Az óraketyegés engem is rettenetesen idegesít. Ettől még ellennék, de rengeteg hang van, ami nagyon idegesít, így már nappal, éjjel is füldugóval tudok csak meglenni. Tud valaki megoldást a hangok zavarának leküzdésére?

2011. jún. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Sajnos en sem tudom mitol lehet ez, engem is nagyon sokminden idegesit:a csámcsogás, horkolás, szuszogás, billentyűzet kopogása, chips-mogyoró-popcorn-répa-stb ropogtatása eves közben, orrfújás, orrszívás, órakattogás, magassarkú cipő kopogása, csoszogás, súrlódás, fölöttem lakó jarkálása, kutyaugatás, tücsökciripelés stb... Ha valakit esetleg már kigyógyítottak ebből, jelentkezne légyszíves a megoldással? Gyógyszert kell esetleg szedni? Hipnózissal kivarazsoljak belőlem? Vagy pszichológus/kineziólógus több száz 8000-10000 ftos kezelés árán eljut oda, hogy nincs bajom és győzzem meg magam, hogy ne zavarjon? Valós megoldással bárki találkozott már? Köszi!
2012. jún. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!