Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért zavarnak, idegesítenek...

Miért zavarnak, idegesítenek egyre jobban a zajok?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre az utóbbi években, hogy ere jobban zavarnak a zajok, főleg amikor az otthonomban vagyok. Ez lehet, ajtó csapkodás, mászkálás, emberi beszéd, kutya ugatás, madár csicsergés, gyerek sírás. Nagyon feltudom húzni magamat, és szinte fel tudok robbanni, és nem tudom el vonni a figyelmemet a zajról.

Volt, vagy van valakinek hasonló problémája? Egyáltalán ezzel a problémával, milyen szakterületű orvoshoz kellene fordulnom?


2009. szept. 5. 20:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
ÉN dettó mint te...betudom annak,hogy öregszem és,hogy egyedül vagyok sokszor az albérletben:)Amúgy koliban nem zavart sosem,itt megbolondulok ha becsapják az ajtót...lehet idegbetegek vunk,de hát na:D
2009. szept. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%
Valószínűleg stresszes vagy, és ilyenkor az embernek ki vannak élezve az idegei, és érzékenyebb minden zavaró tényezőre.
2009. szept. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%

ez kb azt jelenti, h "idegbeteg" vagy. nem úgy szószerint, hanem úgy, amikor az ember már nagyon feszült, minden baja van, ilyesmik. na ekkor van az h egy ajtócsapásra is szétverne vmit:D

én a huzattal vagyok így. szétverném orrbaszájba a huzatot, ha lehetne :D

2009. szept. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Jó, legyünk igebetegek, de mit lehetne tenni ellene, hisz nem írhatom ki az emberiséget, és az állatvilágot. Esetleg ha a holdra költöznék?

Na, de vicc nélkül, ki lehet ebből gyógyulni? Ez kinek a szakterülete, ideg gyógyász, vagy pszichiáter?

2009. szept. 5. 20:41
 5/15 anonim ***** válasza:

pszihiáter leginkább.

de én inkább próbálok magam kigyógyulni ebből, lekötöm magam, próbálok nem unatkozni, jókedvű lenni, és nem bosszankodni.

néha nehéz...főleg ha huzat van..:D:D

2009. szept. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Most kaptam választ egy orvostól, és kineziológust ajánlott.
2009. szept. 5. 21:27
 7/15 anonim ***** válasza:
jah azilyen ideggyógyász meg pszihiáter vegyülete:D
2009. szept. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
A kolléganőm hasonló cipőben jár. Most "tünet mentes". Pszichológus + gyógyszeres kezelés. Mivel ő sem szeretne rákattani a szerekre, ezért alternatív, természetes megoldásokat is kipróbált, jó eredményekkel, ha érdekel, szívesen megosztom veled a tapasztalatait.
2009. szept. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Engem az idegesít ,ha egy kicsit is felhallatszik a tv a földszintről. Mindigszólok apumnak ,hogy vegye halkabbra. Emiatt én is szoktam bosszankodni ,hogy miért is idegesítenniyre ,hiszen alig hallani lent ,mert olyan halk :S Viszont a kutyaugatás nagyon tud idegesíteni ,mert az tényleg hangos :S Aszomszéd kutyája egésznap és éjjelk is ugat :S Bár nem csodálom...megvan kötve :S Jah azt is utálom ha valakivel együttalszom és hangokat ad ki..horkol vagy hangosan szuszog...áááá undorító vagyok tudom :D Denem tudom ezeket elviselni :D
2009. szept. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

De jó, nem vagyok egyedül a problémámmal! :) Engem is nagyon zavarnak a zajok. Egy kereszteződés mellett lakunk, eszméletlen tud lenni a forgalom. Sokszor fülelek, hogy vajon szól-e a szomszédban a tv, vagy a rádió, mert nem tudom elviselni, mikor áthallatszik. :) És a kedves autósokat is utálom, akik bőgetik a motort. Meg persze a motorosokat. Lehet, nekem is segítséget kéne kérnem? :)


Szerintem a csend fontos lenne mindenkinek, de a mai világban sajnos már mindenfelől jönnek a hangok, sosincs csend. Mikor olyan helyen vagyok, ahol pár percig semmi zaj nem hallatszik, hát az a menyország. :)

2009. szept. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!