Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért válthattam egy-két éve...

Miért válthattam egy-két éve egészséges életmódról full egészségtelenre, étkezést és sportot tekintve is? Mentális probléma lehet?

Figyelt kérdés

Egy-két éve rendszeresen jártam futni és biciklizni, illetve mindig odafigyeltem, hogy egészségesen étkezzek. Sokszor és sokat ettem gyümölcsöket, zöldségeket, és kerültem a köztudottan egészségtelen ételeket, gyorséttermeket. A társaságomban én voltam az egészséges életmód és a rendszeres mozgás, aktív, kimozduló életmód jelképe.


Szépen lassan elkezdett elmaradni a sport, illetve a korábban egészséges ételek mellé elkezdtem egészségtelen köreteket enni. Pl. a lazac mellé saláta helyett már sültkrumplit kértem. Előtte soha nem volt ilyenre példa.


Mára már ott tartok, ha elmegyek egy étterembe a barátokkal, akkor nem lazacot, salátát, csirkemellet eszem, hanem kárpáti borzaskát sültkrumplival. Egyszerűen úgy érzem, ráuntam az egészséges, sportos életmódra, és az ezekhez "szükséges" ételekre.

Sokkal kevesebb időt szánok a kimozdulásra is, bár ekkor nem csak üldögélek és filmezek otthon, hanem lakást újítok fel, tanulok, stb.


Kb. 20-22 kilót híztam, M-es ruhák helyett XXL-eset hordok, és néha már ezek is szűkek.

Mindemellett nem érzem azt, hogy akár a baráti, akár a munkahelyi kapcsolataim megromlottak volna. Éppen mesterszakra járok, a suli jól halad, és a karrierem is szépen fejlődik. Talán még nyugodtabbnak is érzem magam, sokkal nehezebben lehet kihozni a sodromból, mint korábban. Úgy érzem, hogy mentálisan nem feltétlenül történt meg az a leépülés, ami a testemmel történt.


Mi lehet ez? Van kiút belőle?

Ha elmegyek újra futni, akkor azt kényszernek érzem, nem élvezem, és kb. 10 alkalom után újra teljesen elveszítem a motivációmat és újra abbahagyom.


2022. okt. 3. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Azért mert túltoltad az egész update-norbi-rubint-réka életet. Mindent csak mértékkel. Mivel mértéktelenül sanyargattad magad, most a tested és a lelked benyújtja a számlát.
2022. okt. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
27%

Fiatal felnőttek általában elvesztik a tinis súlyukat és alakjukat. Ez normális. De azért 22 kiló elég soknak hangzik.

Szerintem is az a kulcs hogy mértékkel kell csinálni. Lassan kezdj el egészségesebben enni, te érzed hogy mennyi az ami neked még nem túlzás. De néha pl egy héten egyszer iktass be egy lazulós ételt ami nem diétás. Ez után nem lesz hiányérzeted a hét többi felében.

Sportot ha nem is napi szinten de azért azt is beimtathatsz.

Bár nem tudom a magasságodat és a súkyodat de szerintem a te korodban az M-es amúgyis kicsinek számít. Egy L-es vagy XL-es méret már teljesen normális lenne.

2022. okt. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azzal azért tudnék vitatkozni, hogy a zöldség-gyümölcs-csirkemell-kardio mennyire egészséges :D Olvasd el mondjuk Mark Sissontól az Őseink egészségét, a pasas hetvenévesen sem unja az egészséges életmódot, igaz, teljesen mást ért rajta. Vagy nézd meg ezt: [link]

Elhízni nem jó, de elfogyni sem, egészséges energiaforrásra szükségünk van, az pedig se nem a saláta, se nem a sült krumpli.

2022. nov. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!