Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jó vagy rossz a délutáni...

Jó vagy rossz a délutáni 'szundítás'?

Figyelt kérdés

Nem votl szokásom a délutáni alvás már oviban sem...

Most viszint rájöttem, hogy ha egy vagy két órát elszundítok dél után, egész nap nyugodt leszek, jól leszek (szorongásos zavarom évek óta először hagy békén pl).


Utánaolvastam, teljes ellentéteket állítanak az orvosok online cikkekben (angolul, magyarul, mindegy). Sőt, sok állítja, hogy ez az effél eproblémákkal küzdő embereknél még rosszabbítja is a tüneteket.

Mit gondoltok?


Láttam már pl idegi sérült (de teljesen ép elmájű: pl enyhe agyvérzés utáni, sclerosis multis embereket) aludni délután. Nekik is jó, ezek szerint. És ráadásul ők is, én is remek alvók vagyunk, éjjel 8-10 óra, néha 12, ha nem ébreszt fel semmi.


Ki mit hallott erről? Lehet ezt egyáltalán általánosítani?



2014. máj. 12. 00:08
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Egy félóra szundítás javítja a napi teljesítőképességet, pihentet, és jót tesz. Több óra alvás esetén már beindul az éjszakaihoz hasonló folyamat, és ha az félbeszakad, akkor az már nem tesz jót. Szóval itt is a mérték a fontos.
2014. máj. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem egyènenkènt vàltozó.Ki hogy szokja meg,kire milyen hatàssal van.Söt nem csak egyènenkènt ,de alkalmankènt is vàltozó.VAN pl. hogy èn is elszunditok du-àn,de max. 45percet tudok.Van hogy ûgy èbredek jól esett,van meg mikor olyan leszek utàna mint akit fejbeütöttek,ès csak nehezen tudok visszazökkenni az alvàsban.Mult nap pl,aludtam 15 percet,úgy keltem fel,hogy egy hegyet is meg tudtam volna mozditani.Nagyon jól esett.

Szerintem aludj ha van idöd,ès megteheted,ha jôl esik.

2014. máj. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
*visszazökkenni a dèlutànba. (bocsi elirtam)
2014. máj. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Te írtad, hogy utána egész nap jól vagy. Akkor egyértelmű, hogy jót tesz. Mindenkinek más az alvásszükséglete, ezt nem tudják az orvosok sem általánosítani. Van, aki napi 3-4 óra alvással is teljesen egészséges és normálisan éli az életét, van, aki 10-12 órákat is átalszik, sokan 3 műszakban, vagy folyamatosban dolgoznak, 12-16 órákat, nekik folyamatosan változik az alvásidejük. Én meg pl. olyan vagyok mint a macskák, ha épp nincs semmi dolgom, akkor simán lefekszem aludni 1-2 órára a nap bármelyik szakában. :)
2014. máj. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szoktam néha, és én kimondottan hasznosnak érzem a délutáni alvást, mégpedig azért, mert olyankor mindig pontosan emlékszem az álmaimra. Teljesen részletesen, úgy, ahogy az éjszakaiakra szinte soha, vagy csak nagyon ritkán. És mivel az álmok fontos "üzenetek" a tudatalattiból, ezért nálam sok mindent helyrerak. (Én amúgy terápiára járok, és gyakran vittem ezeket a délutáni álmokat terápiás ülésre, elemzésre, nagyon hasznosnak bizonyultak! :) )
2014. máj. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
a délutáni szunditás jó hatással van az emberre. Igaz, én csak nagy melegben szoktam du aludni egy keveset, de ahol mindig meleg van, ott a délutáni "szieszta" szinte mindenki számára megszokott!
2014. máj. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Nos, azért kérdzetem, hoyg jó-e, hiába érzem jobban magamat tőle, mert pl lehet egy idő után fejfájást okozna vagy stb. Sose tudod :)


De ezek szerint egész sokan űzik ha ha

A sziesztáról meg hallottam, persze, csak sokat nem :D

2014. máj. 12. 10:07
 8/10 hektorr7 ***** válasza:
100%
én is aludtam ma és jól esett. Ha jobban vagy tőle akkor jó a délutáni szundítás. :)
2014. máj. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Fura...

Én pont délutáni alvás után nem tudok gondolkodni, pedig pont dogát írtam. :(

2014. máj. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem ovis és iskolás éveim alatt mindig kimaradt a délutáni alvás. ha mégis aludtam, abból anyukám tudta, hogy betegség kerülget, és általában igen: ha délután aludtam, estére lázas lettem. :D viszont mióta dolgozok, és 4-kor kell kelnem, egyszerűen majd' megveszek azért, hogy hazaérjek, egyek, és lefeküdjek, ha csak 1 órára is.. a párom viszont olyan, hogy ha nem is kel korán (pl szabadnapja van, és felkel délelőtt 11-kor) akkor is igényli, hogy 2-3 óra körül egy fél órát aludjon. :D
2014. szept. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!