Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van értelme felnőttként...

Van értelme felnőttként megvizsgáltatni, hogy fennáll-e az autizmus nálam? Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés
Kiskoromban igazából gyanús volt, hogy fennáll, de a szüleim nem mentek utána a vizsgálatoknak, mert nem akartak "bolond" gyereket, szóval nem derült ki akkor. Nem szeretnék öndiagnosztizálásokba kezdeni, de pár dolgot felfedeztem, ami utalhat erre.
2022. okt. 5. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Van Budapesten keresd meg az Esőemberke Alapítványt. Felmész, kitöltetnek veled egy halom tesztet és ha az vagy, kiderül. Ha érdekelnek még részletek, írj, rengeteget tudok mesélni.
2022. okt. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2022. okt. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem siman vizsgaltasd ki magad. Nekem (egy traumat kovetoen) eppen hetfon volt az elso terapiam. Magyarorszagon az emberek eleg hulyen fogjak fel ezt a dolgot. Kezdj bele, megbanni e fogod.
2022. okt. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem fogod*
2022. okt. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De tulajdonképpen miért jó, ha tudom, ha esetleg fennáll?
2022. okt. 5. 13:03
 6/8 anonim ***** válasza:

Sokan átmennek az öndiagnosztizáláson is, mire elszánják magukat a kivizsgálásra és végül eljutnak a hivatalos diagnózisig (ezzel én is így voltam)

Van olyan is aki megáll az öndiagnosztizálásnál, nem is akar hivatalos papírt.


Mi lehet az előnye: egyik hogy kapsz egy megerősítést egy külső szempontból, jó esetben hozzáértő szakembertől. Másik, hogy jobb esetben meg lehet előzni a félrekezelést. (pl. bizonyos terápiás megközelítések nem célravezetőek autizmusban érintett embereknél és inkább csak frusztrációt és kudarcélmény okoznak)


További részleteket, saját tapasztalatimat szívesen megosztom veled privátban ha kíváncsi vagy.

2022. okt. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jobban megismered magadat.

Ha van legalább 3 év munkaviszonyod és leszázalékoltatod magadat, akkor kaphatsz plusz pénzt.

2022. okt. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Neked mit jelentene, hogyha kivizsgálnának és kapnál egy eredményt van autizmusod/nincs?

Hogyha a mindennapi életedet tudod működtetni (munka, neked megfelelő kapcsolati életet) akkor szerintem azt kell eldöntened, hogy neked személy szerint lenne rá szükséged, mondjuk jó lenne ha nem "boldond" lennél, amit a szüleid rád mondtak, hanem lenne egy diagnózisod.

Hogyha viszont valamiben akadályoz (pl. nem tudsz munkát találni, vagy munkahelyet megtartani), akkor én elmennék.

2022. nov. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!