Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges hogy egy emberben...

Lehetséges hogy egy emberben 30 éves kora felett alakuljon ki az ADHD?

Figyelt kérdés

Teljesen átlagos életet éltem, de az utóbbi kb 5 évben, azon belül is az utóbbi 2 évben egyre inkább érzem, hogy Adhd gyanús vagyok.

Korábban nem volt gondom a figyelemmel, de most sokszor félig hallom csak ha valaki beszél hozzám, azonnal elfelejtem ha valamit megbeszéltünk, nem beszélve arról, hogy fooooolyamatosan képek, emlékek, teendők forognak a fejemben, félbe hagyok dolgokat, stb. Az otthoni káosz is illik rám, kivagyok ha rendetlenség van a szobában, de a szekrényekben minden szanaszét és egymásra dobálva..

Megjegyzem, 2 gyerekem van, 6 éve vagyok anya. Lehetséges hogy a 2 szülés, gyermekvállalás “kihozta” ezt belőlem?


(Nem voltam még orvosnál csak kiváncsi vagyok.)



2022. okt. 7. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ilyen nem lehetséges. Az ADHD idegrendszeri fejlődési zavar.
2022. okt. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. okt. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalos, erre szakosodott pszichiáter állapította meg nálam az ADHD diagnózist.

Ami biztos az az, hogy ezzel születik az ember.

Fontos tudni, hogy még a szakemberek sem értenek egyet egymással abban, hogy egyáltalán tudományosan bizonyítottan létező diagnózis-e az ADHD, vagy csak ráfogják a pedagógusok (vagy éppen szülők) az általuk nehezen kezelhető gyerekekre, hogy akkor ADHD-s.

Az egész pszichiátriában ez egy nagyon kényes és sok vita tárgyát képező téma.

Vannak igazi, hozzáértő szakemberek is, és még ők is vitáznak.


Amit biztosan tudok az az, hogy veleszületett dolog, olyan tehát valóban nincs, hogy később alakul ki. Ha valaki úgy érzi, hogy később alakult ki, a mögött egészen biztosan más pszichés gond van.

Bár éveken át rengeteget tanulmányoztam a dolgot magam is és szakemberekkel is, ez a megállapítás egyészen biztos: Olyan nincs, hogy később alakul ki.

Sajnos nagyon kevés valódi szakember van és sok butaságot hisznek, olyan nincs hogy később alakul ki. És olyan sincs, hogy "majd a gyerek kinövi".

Csak kényszerűségből megtanul kompenzálni - a legtöbbször nem megfelelő módon.

De ettől még - kedves kérdés feltevő - én azt gondolom, hogy a tüneteket komolyan kell venni. Itt van valami!

De a kérdésben megfogalmazottak alapján ilyen nincs, hogy később lesz valaki ADHDS-s.

Sok olyan tünet van, ami sok egyéb pszichiátriai gondra stimmel.


Egyébként olvastam olyan tudományos kutatásról, ami szerint, ha az anyának nagyon magas lesz a vérsüllyedése (ami valamilyen szinten általános jelenség) akkor a magzat másképp fejlődik és ADHD-s lesz. De hogy ettől egy anya ADHD-ssá válna, ilyenről nem tudok.

Nekem van egy nálam 5 és fél évvel idősebb nővérem, de amikor velem volt terhes az anyám, akkor extrém módon lett magas a vérsüllyedése. Volt orvosoknál is, de csak csodálkoztak és nem értették. 20 évvel később rákos lett az anyám, aminek az eredője ez a magas vérsüllyedés volt. 1999-ben halt meg.

Összefoglalva csak egyetérteni tudok a korábbi hozzászólókkal, hogy ezzel születik az ember, olyan nincs hogy később alakul ki.

De ettől még komolyan kell venni, és szakembert felkeresni.

(Amiből sajnos nagyon gyér a kínálat.)

2022. okt. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!