Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy szkizofrén tudhatja, hogy...

Egy szkizofrén tudhatja, hogy hangokat hal, vagy haluzik? Mert itt azt írják, hogy nem tudhatják, aztán minden ilyesmi kérdésnél, amit kiírt a kérdező erről, azt írják, hogy szkizofrén. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

2022. okt. 9. 08:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Amíg nem mondják meg neki kívülről (jó sokszor, mert azt se hiszi el, azt hiszi, hogy rosszat akarnak neki), és nagy nehezen el nem hiszi, addig nem tudja. Valóságnak véli a lehetetlent. Pl hogy ott van valaki, aki egy másik kontinensen él.
2022. okt. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
De akkor miért van az, ha valaki kiírja, hogy hangokat hall vagy haluzik, tehát észrevette és nem egyik ismerőse mondta, hogy írja ki, gondolom én. Akkor miért kapja meg ezt mindig válasznak? Ellentmond nekem.
2022. okt. 9. 09:07
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy idővel magától rájött, hogy az lehetetlen, mert mondjuk nincs ott az a hallott személy. De ez a ritka, a skizofrénnek nincs betegségtudata.
2022. okt. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
Itt gyakorin mindenre ráírják, hogy skizofrénia, pedig nem csak attól lehet hallucinálni.
2022. okt. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
12%
Azon kívül még drogoktól és delirium tremenstől. Mástól nem.
2022. okt. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Skizofréniában is vannak súlyossági fokozatok. Ismertem olyat, akinek enyhébb volt, az illető meg intelligens. Elmondták neki, hogy hogyan tudja megkülömböztetni a valóságot a haluktól, és utána már ő is tudta. Látott néha ezt-azt, de tisztában volt vele, hogy csak az agya szórakozik vele, így figyelmen kívül tudta hagyni.
2022. okt. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
Aki lenullázott, az ugyan érvelne is, hogy még mitől lehet?
2022. okt. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
67%

A hallucinacio lehet bipolaris, schizoaffektiv zavar tunete is, de megjelenhet egyhebb korkepekben is, mint egyes szemelyisegzavarokban, majoralis depresszioban ritkan....de biztos vannak meg mas esetek.

Az meg elofordulhat, h valaki esetleg fel tudja merni h haluzik, de nem ez az altalanos, es annak nem biztos h skizofreniaja van. Sokaknak nincs betegsegtudata kezdetben, es elismerni sem akarjak a diagot.


#7 lehet ezert pontoztak le, mert nem ertesz hozza.

2022. okt. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
7, Összevissza pontoznak itt.
2022. okt. 9. 10:59
 10/23 anonim ***** válasza:
80%

Nekem úgy adták a skizofrénia diagot, hogy már tudtam, hogy a hanghallás tünet. A szellem haluról is tudtam, hogy tünet.


Sok év múlva vették el a diagot. Drog indukált pszichúzós merült fel. Skizoaffektív zavar is.

2022. okt. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!