Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Levelezne velem egy bulímiás? 😭❤

Levelezne velem egy bulímiás? 😭❤

Figyelt kérdés

Messengeren például. Kegyetlenül egyedül érzem magam, senki sem ért meg egy pszichológuson kívül. A szüleim előtt is titkolom, mint ahogy mások előtt is. Meggyógyulni nem akarok, mert nem tudnék e-nélkül élni, de így se jó. De úgy érzem e-nélkül még rosszabb lenne. Nagyon-nagyon bonyolult... Azt hiszem ezt csak az értheti meg aki ebben van vagy volt... Nagyon jó lenne ha valakivel tudnám tartani a kapcsolatot napi szinten. Beszélgetnénk, megosztanánk egymással az érzéseinket és segíthetnénk egymásnak leküzdeni a binge-t. Valaki???

4 éve vagyok evészavaros, de az elején 2 évig restrictive voltam

18 L (Szlovákiában élek, de 100% magyar vagyok)



2022. okt. 11. 17:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
"Meggyógyulni nem akarok" Na, itt kezdődik a baj.
2022. okt. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igazából egyáltalán nem érzem, hogy ez komoly probléma lenne. Egy binge alkalmával sem veszek olyan sok ételt magamhoz, mint azt általában hinnének az emberek, van hogy napokig böjtölök, vagy 1000 kcal alatt eszek, vagy pedig 2000-3000 (ezek a binge-s napok) kalóriát, de nem csak ilyenkor hányok. Van, hogy 1-2 hétig semmi, aztán napi 3× is akár. Átlagos súlyom van, már csak ezért sem beszélnék róla, hiszen szégyelném, hogy nem vagyok sovány. Borderline-ra kezelnek, így van pszichiáterem és pszichológusom is. Mindketten tudják, hogy nincs kiegyensúlyozott kapcsolatom az étellel, csak nem részletezem nekik. Most ahogy mégjobban belesüllyedtem titkolni fogom amennyire tudom. Rettegek attól, hogy ha ez kiderülne mérlegre állítanának és látnának, hogy mennyit mutat (175 cm 68-9 kg). És ha még pszichiátriára is kerülnék ott lennék a sovány anorexiás és bulímiás lányok között. Hát én elsüllyednék szégyenemben. Nem lehet olyan komoly problémám, mint nekik. Én nem vagyok beteg csak egy kicsit problémás az étkezésem. Ha lefogynék 64 kilóra már nem lenne olyan gond megemlíteni, hogy problémám van, de addig meg semmiképp, hisz nem lehet. Egy szégyen vagyok, undorító!
2022. okt. 11. 18:29
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

A hánytatás még egészségtelenebb mintha csak kevesebbet ennél, szétmar mindent a gyomorsav stb ...egy időben követtem ilyen fórumokat.


Szóval ha opció, akkor inkább hagyd el a hányást, tudom nem szabadna ilyen tanácsot adni, de akkor már inkább csináld az, hogy kevesebbet eszel.

2022. okt. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Adom hármas véleményét.


Egyél inkább kevesebbet, de ne hányj, mert szétmar a gyomorsav mindent. Fogakat is pl...és hiába hiszed azt, hogy nem feltűnő, később ha pl.mész fogorvoshoz, mert a sav szétmarta a fogaidat, látni fogja a rosz fogak okát...


Szóval nyoma marad és később ciki lesz...

Van egy oldal, bura.hu... Ott láttam olyan topikot, ahol az evés zavarosok megosztják egymással a problémát. Ajánlom neked is.

Szívből kívánom, hogy gyógyulj ki ebből a csúnya lelki betegségből 🤗💕

2022. okt. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%
A kgod teljesen jó a magasságodhoz, ne sanyargassad magad, nagyon sok rossz dolog történik a világban így is...
2022. okt. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem fogyás céljából csinálom. Falásrohamaim vannak amiket nem tudok kontrolállni, olyankor nem gondolkozok, elvesztem a fejem. Persze aztán kegyetlen bűntudatom lesz és hányok. Utána pedig megszűnik minden rossz érzésem. És kezdődik az egész előlről.

Binge-purge-binge-purge...

Teljesen bekebelezett.

Rettegek a hízástól és ez a bűntudat fő okozója. Tudom hogy ezzel nem fogok fogyni (bár már fogytam 14 kilót az elmúlt félévben)

És a kevesebbet evés sem jó hosszútávon. 2 évig voltam benne, sokáig menzeszem sem volt, állandóan fáztam, csomókban hullott a hajam, stb. Egyszerűen nem látok kiutat 😭

2022. okt. 11. 20:26
 7/13 anonim ***** válasza:
37%
Aztán majd pár év múlva nyelőcsőrákod lesz a folyamatos savhányástól.
2022. okt. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
31%

"Nem fogyás céljából csinálom" , "Rettegek a hízástól és ez a bűntudat fő okozója"


Pedig ez alapján még úgy néz ki, mind1 is, a hánytatás hamarabb csinál kárt, ezt biztosra mondhatom, de ha nem hiszel nekem akkor keress olyan embereket akik évek óta benne vannak.


Reddit, twitter, tumblr oldalon belül találni fogsz ilyen "közösségeket" embereket, de én inkább elrettentés célzattal keresnék fel hasonló érdeklődésű embereket.


Inkább olyan oldalakat/embereket kövess be akik már belekezdtek/vagy végig csinálták a gyógyulást.


Vagy akár ide a kérdés alá is írhatsz, válaszolni fognak rá biztosan.

2022. okt. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam, beszéltem tegnap a lelkisegély vonalon egy kedves nővel. Abbahagynám, befejezném ezt a hányást, de nem tudom. Nem tudom, mert a falásrohamok állandóan jönnek, nem tudom irányítani és utána már csak az a lehetőségem maradt, hogy kihányom. És persze meg is teszem. Nem tudom kontrolállni magam evés terén, ez a baj. Viszont. Nem merek segítséget kérni a súlyom miatt. Egyszerűen szégyellem. Nagyon. Addig nem kérek segítséget amíg egy kicsit le nem fogyok. Ma is meglátogatott mamám és az első szava az volt, hogy híztam, mert teltebb az arcom. Nem híztam sokat, igazából 2 kilót, amiért gyűlölöm is magam és mikor megláttam sírógörcs kapott el, reszkettem, kegyetlen volt. De nem kérek segítséget amíg le nem fogyok. Ezzel a viselkedéssel viszont ez nem lesz mindjárt.
2022. okt. 12. 12:53
 10/13 anonim ***** válasza:
55%
Írj nekem ha gondolod, jelenleg pszichiátrián fekszem a bulimia miatt, szívesen beszélgetek veled
2022. okt. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!