Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jó ötlet lehet leveleznem egy...

Jó ötlet lehet leveleznem egy pszichiátriai felügyelet alatt álló sráccal, akit drasztikus "kezelés", gyógyszerezés és szigorú felügyelet alatt tartanak?

Figyelt kérdés

Felmerült bennem, hogy lenne ehhez kedvem, de bizonytalan vagyok, hogy jó ötlet-e, mert ez egy elég súlyos eset. Egy jó szellem és értelmi képességű 20onéves srácról van szó, aki orvosnak tanult, de élete rossz fordulatot vett. Pontosan nem ismerem a történetét, annyit tudok, hogy drogozott, halucinációi voltak, élete egyre rosszabb vágányra terelődött, ami nem vezetett semmi jóra. Most egy pszichiátriai intézetben tölti mindennapjait szigorú ellenőrzés, gyógyszerkezelés alatt. Ahogy elképzelem elég rémisztő ez a „kezelés”, mert nagyon drasztikus, teljesen megváltoztatja a tudatát, viselkedését. Én nem hiszek benne, hogy ez megoldás lenne számára, jó hatással lenne rá, de nem értek hozzá, nincs semmi szakmai alapom.

A lényeg, hogy szívesen beszélgetnék, leveleznék vele, mert érdekel a lelki világa és szeretnék segíteni rajta. Szerintem jó hatással lehetnék rá, különleges, építő tapasztalat számára. Tudom, hogy nagyon óvatosnak, figyelmesnek, meggondoltnak kéne lennem, de nem tudom mekkora a kockázat.

Félek, hogy szándékom ellenére nem jól sülne el a dolog, az pedig végzetes lenne. Mindenképpen szeretném elkerülni, hogy rossz következménye legyen.

Más, már kevésbé jelentős gond, hogy én magam is kissé labilis vagyok lelkileg, de nekem nagy gondjaim nincsenek, normális életet élek. Meg hogy tapasztalatlan vagyok, csak 17 éves.

De mindennek ellenére, szerintem van rá esély, hogy ebből jó dolog legyen, meg tudnám találni vele a közös hangot. Szerintem törődésre, odafigyelésre, megértésre, normális emberi kapcsolatra szóval barátra lenne szüksége, így tudnék segíteni neki, és szerintem az egyetlen lennék aki így foglalkozna vele.


2012. aug. 13. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
De, ismerősöd Ő Neked közelebbről?
2012. aug. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Távoli rokonom, de nem ismerem.
2012. aug. 13. 20:37
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Levél még nem ölt embert. (ez nem teljesen igaz, de tekintsünk tőle el.) Bajod nem lehet belőle, ha a személyes kontaktust nem forszírozod
2012. aug. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első vagyok. Kicsit ez nekem tolakodónak tűnik. Olyan "csodabogárnéző- jelleget" ölthet a dolog. Nem is ismerjük egymást, itt vagyok. Inkább olyan segítsen, akit ő szeretne.
2012. aug. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem, nem akarok tolakodó lenni. Csak ismerkedési, barátkozási szándék okán írnék neki. Szerintem szívesen fogadná, ha pedig mégsem szeretné, egyáltalán nem erőltetném, szóval tapintatosan szeretnék nála érdeklődni.
2012. aug. 14. 18:04
 6/10 anonim ***** válasza:

Jó. Aranyos vagy.Mindenhol megragadom az alkalmat, hogy elmondjam, az ördög küldte ránk még ezt a sok drogot is.

Szorítok a fiúért!!!

2012. aug. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Még nem biztos, hogy lesz rá lehetőségem, de remélem.

2012. aug. 15. 10:30
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia,hogy alakult a levelezés?
2020. szept. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm kérdésed. Nem írtam neki végül, nem is nagyon tudtam hogyan kéne és nem találtam magam alkalmasnak.

Úgy tudom rendbe jött egyébként és befejezte az orvosit is. :)

2020. szept. 27. 12:34
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ohh,nem gondoltam volna hogy visszatérsz a kérdéshez 😅😄. Örülök neki hogy rendbejött a srác.
2020. szept. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!