Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikor vettétek észre hogy...

Mikor vettétek észre hogy öregedtek?

Figyelt kérdés

Mikor jött el az a pillanat amikor elkezdtétek észrevenni hogy már nem vagytok 20 évesek, mik voltak az első jelei? Nem okozott ez kapuzárási pánikot, félelmet az öregedéstől?

Itt vagyok 29 évesen, fiatalnak nézek ki de minden nap álomba sírom magam annyira félek az öregedéstől.



2022. okt. 12. 21:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
32 évesen, amikor a kislányom megszületett. 6 éves, én 38. Árnyékom vagyok a régi 20-25 éves önmagamnak. Állandóan fáradt vagyok, amikor régen átbuliztunk éjszakákat, már nem elég az 5-6 óra alvás, ha 7-nél kevesebbet alszom, olyan vagyok mint a mosogatórongy. Az emlékezetem nem a régi, gyakran felejtek el apróbb dolgokat. Ja, férfi vagyok.
2022. okt. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Hagyd abba az önsajnálatot. Termeszetes jelenseg, mindenki folyamatosan öregszik.


A sajat kezedben a sorsod, hogy mit teszel. Sportolsz vagy elhagyod magad... csinosan öltözöl vagy jó lesz a mackónadrág is.... sminkelsz elegansan es renbentartod a frizurád vagy elhagyod magadat...


Ugyanez mentálisan...

2022. okt. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig is koravén voltam, rettegtem az öregedéstől. Mikor 20 lettem, nagyon rosszul esett. Mondjuk rátett, hogy sajnos mást sem hallgattam,csak azt, hogy: "a középiskolás évek a legszebbek, később de rossz lesz, csak addig szép az élet meg jó, míg fiatal az ember" stb. Aztán később nem úgy alakult az életem, ahogyan akartam és pánikoltam, hogy már túl öreg vagyok, pl. az egyetemhez stb. Nagyon gyorsan eltelt 10 év. Bár én már 28 évesen kerekítettem magam 30-ra, így konkrétan nem volt annyira szörnyű. Igazából semmi sem változott azért, mert már 30-al kezdődik az életkorom. Szerencsére külsőleg sem nézek ki másabbul, mint 20 évesen, bár igyekszem is. Ráadásul nekem 30 körül lett viszonylag jobb az életem és jobban nézek ki most, mint 22-25 éves korom között. Szóval ne pánikolj. A 30 még fiatal és jobb 30-nak lenni, mint 50-nek. Kár ezzel mérgezni az életünket, hogy az öregedés miatti félelmeinkkel foglalkozunk.
2022. okt. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

Szültem 28, majd 29 évesen is, majd sok sok ébrentöltött éjszaka után betöltöttem a 30-at. Na azóta.

Most 31 vagyok, és vicc nélkül 1 év alatt nagyon megszaporodtak a ráncaim.

(pedig jó minőségű éjszakai arckrémet használok). A gyerekeim imádom, ezerszer újrakezdeném, de jelenleg úgy érzem már sosem leszek az a tündöklő, csinos, mindig pörgős partiarc. A fejezetek egymást követik az életben, és ezzel tudni kell megbarátkozni.

2022. okt. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
Mindenki annyi éves,amennyinek érzi magát.Az öregedés legfeljebb a testen látszódik.
2022. okt. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28-9 voltam, amikor először felmerült, hogy meg is öregedhetek. Év elején határozott hangon személyit kért a pénztáros kiscsaj. Döbbenten hebegtem, hogy nincs nálam, de hát 45 éves vsgyok... nyárin meg: tölzötte a hölgy a tizennyolcat, ugye?, igen, ezt a negyvenhatodik szülimre veszem... Tehetsz róla, tehetsz ellene ;)
2022. okt. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
#6 azért egy 46 évest 18 alattinak nézni, ahhoz vaknak kell lenni😆
2022. okt. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
30 vagyok, még nem érzem és nem is látszik. Sokat foglakozom magammal testileg és lelkileg is. Nincs gyerekem és nem is igazán tervezem, hogy lesz. Boldog párkapcsolatban élek, végre kicsit több pénzem van magamra és jóval tudatosabb vagyok, mint 20 évesen. Remélem, hogy 40-50 évesen is így érzek majd. :) 30N
2022. okt. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Psycho ***** válasza:
100%

Az első jel 20-21 éves koromban volt, amikor (akkor még szokás szerint) bemelegítés nélkül kezdtem el sportolni, és meghúzódtam. Rá pár héttel megint, ugyanez miatt. Akkor esett le, hogy ez már nem megy.


Utána pár évvel később volt a következő állomás, amikor elkezdtem hízni, ugyanolyan életmód mellett, mint korábban. Rá kellett jönnöm, hogy ez már nem úgy van, hogy mindegy mennyit eszem, nem hízok. Oda kell figyelni.


Aztán a legjobban 29 évesen ütött be a kraft, amikor összeszedtem egy gerincsérvet. Akkortájt jött nekem is az a felismerés, hogy egy buli sokkal jobban megvisel a másnap, mint régebben. Illetve az, amikor a 18-19 évesek is simán lemagáznak, a kisgyerekek pedig bácsiznak. Áuccs.


33/F

2022. okt. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

25 évesen. A nevetőráncom jobban szembetűnt, viszont hyaluronnal feltöltöttem. Hálistennek kevesebbnek nézek ki a koromnál.

25N

2022. okt. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!