Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt személyiségzavarral...

Vannak itt személyiségzavarral diagnosztizáltak, akik szívesen beszélgetnének a problémáikról?

Figyelt kérdés

Nárcisztikus személyiségzavarral diagnosztizált a pszichológusom. Papírom nincs róla, pszichiáter nem diagnosztizált, de eléggé megvisel az ezzel való szembesülés. Járok pszichológushoz, de úgy érzem, hogy a hasonló problémákkal küzdőkkel való beszélgetés többet segítene.

Kérem, hogy a trollok hagyjanak, nincs szükségem beszólogatásokra.


2022. okt. 14. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Én borderline vagyok, ha van kedved írj.
2022. okt. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem nagyon nem mindegy, hogy melyik szem.zavara van valakinek. A nárcisztikusok számomra ... hát nagyon távol állnak tőlem, maradjunk annyiban. Én bordi vagyok.
2022. okt. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én "vékonybőrű" nárcisztikus vagyok, nem a grandiózus fajta. Nem bántok senkit, inkább fordítva.
2022. okt. 14. 20:13
 4/6 anonim ***** válasza:
37%

Szia!


Azt tudnám tanácsolni, hogy addig ne beszélj erről egy szakembernek sem, ameddig nem vagy benne biztos, hogy feltétel nélkül elfogad olyannak, amilyen vagy. Én évekig jártam egy terapeutához, aki nem túrkált az agyamban, nem szembesített semmivel sem, hanem megvárta, ameddig magamtól, organikusan felmerül bennem ez a kérdés. És még utána sem zárkáztunk el attól a lehetőségtől, hogy nem így van. A későbbiekben az volt az illúzióm, hogy minden pszichoterapeuta ilyen, ameddig nem futottam bele egy olyanba, aki nemhogy nem fogadott el olyannak, amilyen vagyok, hanem bántott is. Mielőtt bármit megosztanál egy kvázi idegennel, előbb mindig bizonyosodj meg arról, hogy meg tudsz-e benne bízni. A kérdésed alapján nem igazán álltál még készen erre az információra. Az is fura, hogy csak úgy konfrontrált téged ilyesmivel.


Amúgy milyen tüneteid vannak, amik arra utalnak, hogy nárcisztikus személyiségzavarod van?

2022. okt. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Még annyit hozzáfűznék, hogy nemcsoda, hogy nem viseled jól, mivel a társadalmunk, a média és egyes szakemberek is olyan képet festenek le a nárcisztikusokról, ami minden, csak nem pozitív. Egy átlagembernek olyan asszociációi vannak, ha meghallja ezt a szót, hogy az illető biztosan valamilyen ördög. A nárcisztikus főleg saját maga szenved, állandó teljesítménykényszere van, kevésnek, törékenynek, szégyenteljesnek érzi magát. Nem mindig ártalmas. Akinek alacsony az érzelmi intelligenciája és a mentalizációs képessége, az externalizálni fogja az érzéseit, téveszméit és másokat kezd lealacsonyítani és bántani.
2022. okt. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Nekem van szemelyisegzavarom, ami talan border jegyeket mutat meg masfeleket is. Beszelgetni nem akarok, eleg szarelmenyem van mar narcisztikus emberek miatt. Neked szintugy egy narcival kene beszelgetni szerintem. attol, hogy van x meg b szemzavar attol meg nagyon is kulonbozhetnek. Sztem en sose ertenek meg egy narcit es egy narci sem engem. A nem en bantok masokat hanem inkabb mas engem leirta az egesz szitut.
2022. okt. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!