Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok túl beszédes...

Miért vagyok túl beszédes amikor antidepresszánst szedek?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre hogy ilyenkor túl sokat beszélek, jobban vonz a társaság és sajnos sokszor félbe szakítok másokat, mert túlzottan ki szeretném fejezni a gondolataimat. Olykor érzékenyebb témákba is belemegyek és megbántok másokat.

A gyógyszer nélkül legtöbbször pesszimista vagyok.



2022. okt. 14. 23:05
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Mert antidepresszans. Az anti- elotag ugymond "ellen"-t jelent, tehat nem depressziot okoz, hanem javitja a hangulatot. Most lehet, hulyen fejeztem ki magam, meg lesz, aki irja majd, hogy nem jol irtam, de remelem, ertheto, mit is akarok mondani. 😀
2022. okt. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Pontosan, mint ahogy 1 írja a gyógyszer hangulatjavító. Lehet a mentális betegséged nélkül pont ilyen beszédes lennél.
2022. okt. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Lehet a mentális betegséged nélkül pont ilyen beszédes lennél".


Igen, olyan mint amikor gyerek voltam. Akkor is sok figyelemre volt szükségem.

2022. okt. 15. 00:32
 4/9 anonim ***** válasza:
14%

Jo neked, irigyellek. En visszafogottabb lettem viselkedesben, meg erdektelenne valt szamomra sok minden, meh olyan nyugisabb is vagyok. A kedvem meg altalaban vagy szar vagy semmilyen, vagy visszafogottan boldog. De nekem tobbnyire fos a kedvem.


Az viszont nalam is jelen van, ha a gatlasaim eltuntek, meg lesz#romabb vagyok masokat illetoen is.


Sztem szimplan ilyen vagy nagyjabol, ha nincs ott a betegseged. Ha nagyon szorongtal elotte vagy/es depis voltal, akkor nem csoda. De ilyenne nem teljesen a gyogyszer tesz.

2022. okt. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
Azért, mert kiprovokálhatja a hypomániát. Beszélj az orvosoddal, ez nem vicces!
2022. okt. 15. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%
Antidepressants “have the propensity to destabilize mood, precipitating both hypomanic and manic episodes”—a phenomenon called antidepressant associated hypomania (AAH).
2022. okt. 15. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Hamar el fog múlni a hatása, sajnos. Én is azt hittem csodagyógyszer, de olyan sajnos nem létezik. Jobb is! Ezek a gyógyszerek nagyon károsak, egy életen át szedni nem túl jó dolog.
2022. okt. 15. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%

Miert kellett full lepontozni???

Orvost kerdeztem a gyogyszer alatt kialakult viselkedesem miatt es o mondta h nem a gyogyszer a hibas.

Meg az antidepi altalaban egy kozepvonalra hoz be.


Egyebkent amit irnak a hipomaniarol az igaz.A baratoknak, csaladnak feltunhet meg ha maniad van. Az sztem pl fura ha valaki nagyon nagyon boldog, euforiaba kerul. Abbol kobetkeztetve, hogy az antidepi egy kozepvonalra hoz be, nem engedi a szelsosegeket. Nekem regebben voltak ilyen farasztoan nagyon nagyon jo kedveim nem mania miatt, es ezek megszuntek a gyogyszer ota. Orvost kerdezd meg mindenkepp.

2022. okt. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Még mindig beszédesebb vagy? Orvos mit mondott?

2023. febr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!