Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek lelkisérült az...

Szerintetek lelkisérült az unokahugom? És ha az akkor ezt egy trauma válthatta ki?

Figyelt kérdés

14 éves, ki költöztek Angliába akkor 8 éves volt, meselte hogy az ottani sulijába ki közösitették nem foglalkoztak vele, emberszámba se vették hiányoztak neki a Magyarországi barátai,rokonok stb, ezt azért írom le hogy talán ezmiatt lehet az bár az se biztos hogy az, azóta másik suliba kerult ahol màr lettek barátai de szerinte senki se érti meg igazan nos.


Visszahuzodo, kerüli az embereket, ha társaságba van zavarba lesz, nagyon szégyenlős,allig vannak barátai, inkább otthon ülös típus, ha valaki olyat mondd neki fent tudd akadni a dolgon akkár több hónapig, önbizalomhiányos, álomvilágba él,tehát nézz egy sorozatot és valahogy olyan életet szeretne, vagy olyan személyiségü emberekkel szeretne ismerkedni. Nehezen jon ki a saját korosztályával, szeretethiányos, mindenkit meg akar menteni vagyis ha lát egy fiút akin látja hogy depressziós vagy ilyesmi szeretne neki segíteni, vele beszélni, és annyira megtenné de mintha a teste nem engedné, tehát nem mer lépni, türelmes, sokat tudd várni, vagy ha pl egy fiú kicsit is kedves vele vagy rá néz annyira fel tudja fújni hogy képes tobb honapon azon gondolkozni, nehezen jönnek be neki fiúk, az első az mindig a családja. Ezeket mind ő mesélte el saját magárol, es tolem kerdezte hogy amugy "szerinted lelkisérült vagyok" de visszont nekem anno valahogy ez nagyon más volt és hála istennek nem voltak ilyen problémáim ezért is kérdezem meg tőletek. Szerintetek lelkisérült?


2022. okt. 16. 01:20
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Fú, de pletykás vagy! Azt az információt, amit veled bizalmasan megosztott egy általad kedvelt rokonod, nem kürtöljük tovább a nagyvilágba még név nélkül sem! Ennyiből, aki ismeri, felismeri! Nincs jogod a rádbízott titkot továbbadni csak azért, mert képtelen vagy a kérdésére válaszolni, és ezt másoktól várod, akik persze az ő ismerete nélkül nyilvánvaló, hogy nem tudnak ilyen kérdésre válaszolni! Te mit szólnál, ha rólad pletykálna?
2022. okt. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ő mondta hogy szeretné megtudni hogy tényleg lelkisérült e, es kerdezzem meg akarkitol nyugodtan, mert mar elegge van ebbol az egészből. Ez az első a második neg hogy hány ilyen kérdés van? Ennyibol senkii nem irhatna ki egyik rokonárol ismeroserol se semmit mert felismerhetik.
2022. okt. 16. 01:33
 3/8 anonim ***** válasza:
12%
Hát ne is írjunk ki pozitív rokonról, ismerősről ilyen részletességgel, elég az anyóst szidni, mert az mindenkinél egyforma! Hogy felhatalmazott volna, hogy kérdezd meg bárkitől, ez minden kétséget kizáróan kizárt! Senki nem bolond magát ország-világ előtt lejáratni, és olyantól orvosi diagnózist kérni, aki őt még csak nem is látta! Ha baja van, a szüleihez forduljon, hogy keressenek neki pszichológust, ne a tudatlan uncsitesójához!
2022. okt. 16. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Miért járatná már le magát valaki ország világ előtt? Talán mert lelkisérült? Vagy mert ki közösitették a suliba? Hány ilyen kérdést láttam. Te vagy a tudatlan mivel fogalmad sem volt róla hogy mivan, de mar mindjart azt írtad hogy "megbízott benned hogy merészelted ki írni ország világhoz?" Talán mert ő mondta hogy nyugodtan kerdezzek körbe meg stb hidd el csak jobban tudjuk mi hogy mit miért hova írunk mint te, ez egyáltalán nem le járatás, sok kérdés volt és ez full normális. Még nem is ciki vagy ilyesmi, de ha ez téged zavar minek pazarlod az idődet azzal hogy ide írsz csak hogy megmutasd hogy "namoost en kiosztam de bunko ez az uncsiteso"
2022. okt. 16. 02:35
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem diagnózist kértünk hanem talán lehet léteznek hasonló emberek a földön, akik le írnák ezzel kapcsolatba a véleményüket. Vagy akik mar mentek át ilyesmin keresztul..
2022. okt. 16. 02:36
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem van egy kis generalizált szorongása, szociális fóbiája, és enyhe depressziója. De a skálán nagyon alul, sőt még a tiniévek számlájára is lehetne írni. Ha hagyjátok így vagy kinövi vagy felnőttkorára ez rosszabb és súlyosabb lesz. Szóval érdemes elvinni pszichológushoz.
2022. okt. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lelkisérült, csak kicsit visszahúzódó, érzékeny lélek. Segíteni akar, és senkit se bánt.
2023. jan. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg egyáltalán nehéz megítélni ennyiből, de fontos különbséget tenni a született személyiség (visszahúzódó/kitárulkozó) és az aktuális viselkedése között, ami akkor lényeges, ha ebben jelentős változás történt. Jól írta azt előttem valaki, hogy a kiskamasz kor még rátesz egy lapáttal, az országváltás amúgy is elég trauma alap, szóval szakemberhez érdemes küldened inkább az itt kérdezősködés helyett. Az iskolájában biztos van valamiféle lelki segély szolgálat, iskolapszichológus, őket pont erre tartják, akik jobban is ismerik a körülményeit, és pláne, ha ő maga kért téged arra, hogy diagnosztizáld őt, akkor az azt jelenti, hogy érdeklődik a saját állapota iránt, ami szuper kezdés egy terápiára.


Azt már csak félve teszem hozzá, hogy mi az, hogy lelki sérült? Ki nem az? :D Mindenkinek vannak lelki sérülései, csak kérdés, hogy kinek mekkora, meg hogy ki tud róla, ki meg nem is az, hogy nem tud róla, inkább jobban veszi észre a lelki fájdalma által generált haragot vagy más negatív érzelmet. Ha úgy érted a kérdésed, hogy lehet-e akkora lelki fájdalma, hogy az negatívan hasson rá az életben, akkor az határozott igen, pláne országváltás ÉS kamaszkor kezdetén, tehát jól látod, hogy veszélyeztetett helyzetben van, pláne, ha még társadalmilag sem sikerült beilleszkednie.


Azzal segítesz neki a legtöbbet, ha rá tudod beszélni arra, hogy keressen szakmai segítséget. Én értem az első válaszolót is, hogy mire gondolt azzal, hogy kiteregeted a családi szennyest, de értelek téged is, kérdező, hogy ebből még felismerhetetlen. Az igaz, hogy felismerhetetlen, de beazonosítható annak, aki ismeri ezeket az adatait és a te stílusod. Annyiban igaza van az első válaszolónak, hogy becsüld meg nagyon az unokahúgod bizalmát feléd, mert életmentő lehet egy aggódó nagynéni. Az enyém az volt velem, amikor olyan mélyen voltam, hogy az majdnem az életembe került. Bárcsak akkor beszélt volna rá engem arra, hogy menjek terápiára, akkor tán ma előrébb lennék az életben! És hozzáteszem azt is, hogy neki megfelelő terápia, mert voltam én olyan terápián is, ami kínszenvedés volt nekem végig. Nagyon sokféle pszichoterápia van, különböző irányzatok követői, nem lehet tudni, hogy mi való neki, mi nem, tájékozódjatok mindketten arról, hogy mi lehet neki a legmegfelelőbb.


Az szuper jó, hogy ő kért meg téged, ami azt jelenti, hogy ő próbál javítani a saját helyzetén! Ez a kulcs a boldoguláshoz! Használd ki! És vigyázz a bizalmára, tényleg, mert egy pillanat alatt összetörhet, és bár utána megjavítható, ahogy egy törött váza is megragasztható, de pont úgy látható és érezhető marad mindig a törés nyoma!

2023. jan. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!