Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet feldolgozni azt...

Hogyan lehet feldolgozni azt hogy tinédzser éveim végéig mindenki hülyének meg butának tartott?

Figyelt kérdés

Mert úgy viselkedtem, mert tényleg az voltam, mert gyerekkoromban sok trauma ért, gyűlöltem magam, kissebbségi komplexusom volt és 0 önbizalmam, szociális szorongásom és az emberektől is féltem ha csak kettesben kellett valakivel beszélgessek, szorongtam. Most is úgy érzem hogy buta vagyok, néha pedig úgy hogy nem, de mintha nem lenne személyiségem vagy zavaros lenne, depresszióm is van azt hiszem, bár ez nem biztos. A szorongás amiben biztos vagyok hogy van nekem. Szociális szorongás is. Viszont az öngyűlölet már nem annyira erős de amikor eszembe jutnak az emlékek hogy milyen voltam, hogyan viselkedtem az nagyon fájdalmas és olyankor visszatér az öngyűlölet és az önbántalmazást is viszonylag korán kezdtem, az is mostanában csak akkor van ha eszembe jutnak az emlékek. De annyira rossz a memóriám mostanában, majdnem teljesen kiesett az eddigi életem. Úgy érzem nem vagyok értékes, hogy nincs értelme az én életemnek és nem érdekel semmi, sokat gondolkodtam öngyilkosságon már gyerekként is. Sokat bántottak engem, sokszor visszahallottam hogy velem valami baj van és hogy nem vagyok normális, hogy hülye vagyok mondjuk volt benne igazság. Nem tudom feldolgozni a múltamat, azt ahogyan viselkedtem, aki voltam régebben és hogy az emberek még most is hülyének tartanak, bár szinte már semmit nem csinálok, nincs kedvem semmihez, már azt is megkaptam hogy depressziós vagyok. Talán volt egy depressziósabb időszakom de mintha már jönnék ki belőle, valami mégsincs rendben. Az emberek teljesen elfordultak tőlem, senki nem érdeklődik felőlem, mintha meguntak/megutáltak volna. És néha érzem azt hogy mindenki elítél/szánalmasnak tart és ez nekem nagyon rossz. Igazából azzal van a bajom amilyennek az emberek ismernek engem, én megváltoztam és annyira nem vagyok "hülye" szerintem de mégis úgy érzem hogy értéktelen vagyok és nem kellene hogy éljek. Az miatt ahogyan régebb viselkedtem és ahogyan az emberek emlékeznek rám, ahogyan megismertek öngyilkosságon gondolkodtam sokszor. Mit tudok tenni? Már szinte teljesen más ember vagyok és mintha elfelejtettem volna a múltamat, én úgy érzem hogy "felvilágosodtam",néha úgy érzem hogy egy új életben vagyok, szerintem az agyam kitörölte a múltamat hogy ne gyötörjön de ezt követte egy nagyon súlyos depresszió, viszont most megint kezdek emlékezni és már annyira nem érzem magam depressziósnak, de az emlékek miatt öngyilkosságon gondolkodom. Próbálom csak úgy túltenni magam az egészen, elfelejteni a múltat és a jövőre koncentrálni, azzal nyugtatni magam hogy mindenki csinált és mondott hülyeségeket élete során de nem megy annyira. Szeretném azt a személyt aki most vagyok megölni és újraszületni egy új világban vagy ugyanebben de úgy hogy akkor már normálisan induljon az életem, de nyilván ez nem lehetséges..

Nem terveztem ennyire hosszúra ezt a kérdést de így sikerült. Az a gond hogy igazából minden rendben van mostanában velem, csak semmi kedvem az élethez, mintha depressziós lennék. Tudom hogy összevissza fogalmaztam és van hogy egyik szavam üti a másikat de folytonosan írtam ami eszembe jutott éppen, az érzéseim állandóan változnak.



2022. okt. 8. 03:42
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Pszichológus segíteni fog benne. :)
2022. okt. 8. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező: nagyon-nagyon hatékony eszközök vannak a pszichológus kezében hogy segítsen ezen.

Te utálod sajátmagadat, önmagad legnagyobb ellensége vagy, elképzeled: mások "miket gondolhatnak", "hogyan vélekedhetnek rólad" és ez alapján önmagadat ostorozod, pedig lehet hogy nem is azt gondolják.

Egyébként szerinted ha valaki hibázik (vagy évekig egyfajta módon viselkedik, de változtat ezen), akkor évtizedekig azzal foglalkoznak? Az emberek 100%-a hibázik élete során.

2022. okt. 8. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Velem ugyanez történt, általános és középiskolában is piszkálás, gúnyolás, kiközösítés.
2022. okt. 8. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1. Mindenképpen felkeresek majd egy pszichológust csak attól félek hogy elsírom magam nála :)))

2. Most így belegondolva egy ember életében sok minden történik és valószínűleg nem foglalkoznak már a régi dolgaimmal. 1 személy szokta még felemlegetni egyik ilyen esetemet, de mindig nevetünk rajta, csak néha amikor túl sokat vagyok egyedül rámjönnek ezek a lelki bajaim és olyankor mindent tragikusan fogok fel xd

Utolsó, engem az egyik szülőm bántott sokat, de az iskolában is ahogyan téged is sajnos.

Amikor a kérdést kiírtam valami más "mentális állapotban" voltam szerintem, néha azt hiszem valamiféle rejtett sikofréniám is van mert van hogy nagyon másképp állok a dolgokhoz és van hogy az emlékekhez hozzáképzelek olyan dolgokat amik nem is történtek meg, hogy pl. mondtam valamit és teljesen elhiszem hogy én azt mondtam de aztán amikor kisírom magam és "jobban" vagyok akkor belegondolok újra, már nem tűnnek annyira tragikusnak a dolgok és rájövök hogy volt ami nem is történt meg de azelőtt 10-15 perccel még teljesen elhittem hogy úgy volt. Hát van néhány baj a fejemben az biztos

2022. okt. 8. 05:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne félj attól, hogy elsírod magad a pszichológusnál, sokat látott már ilyet.
2022. okt. 8. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindig megvan az a szabadságod, hogy új embereket ismerj meg, új baráti kört találj, ők nem ismernek "milyen voltál régen", szabadon úgy viselkedhetsz, ahogy akarsz, tehát a társaságukban már nem kell a múlt miatt feszengeni.
2022. okt. 8. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jelenleg mennyi idős vagy és pontosan mikor kezdődtek a gondok?

Mi a helyzet a barátokkal és a pasikkal/csajokkal?

Bárki, aki meghallgat?

2022. okt. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is rengeteg sérelmem volt, utáltam a mindennapjaimat fiatalabb koromban. Pedig már akkor is jobb voltam minden kortársamnál. A felnőttekkel szerettem beszélni, a korombelieket utáltam. 15-16 éves koromtól full felszinesen élek. Kb akkortól elnyomok magamban mindent, nem érdekel senki és semmi. Mindenki olyannak lát amilyennek akarom hogy lássanak, ezért utálom ha mondjuk 2 ismerősömet be kell mutatni egymásnak mert mindkettővel full másképp viselkedek. Direkt 50+ km-re lakó nőkhöz járok de a szex se segít mert utána elmegy tőlük a kedvem akkor is ha jó volt. Ha valami úton módon nagyobb pénzekhez jutok akkor is inkább eljátszom hogy csóró vagyok nehogy le akarjanak húzni. Utálom az embereket de jól bánok velük, viszont soha semmi konkrétat nem mondok magamról. Nem ismer senki még a szüleim sem.

Vagy legyél olyan rideg és érzelmileg elérhetetlen mint én, vagy keress fel pszichológust. De nálam nem opció én tuti nem mesélnék nekik magamról, meg arról hogy eddig miket csináltam.

2022. okt. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!