Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért káros a mentális egészsé...

Miért káros a mentális egészségre az, ha valaki webcam modell?

Figyelt kérdés

nagyon sok helyen olvastam hogy ez elvileg káros, és egy népszerű webcam oldalon külön olyan lenyíló rész is van, hogy mental help vagy valami ilyesmi. nem tudom elképzelni hogy ez miért káros? csak ül egy kamera előtt, tetszeleg és ha fizetnek akkor mutogatja magát. szerintem bunkó kollegák, agresszív főnök mellett dolgozni 8-10-12 vagy akár több órában sokkal károsabb és megterhelőbb de lehet csak én gondolom így


egy modell



2022. okt. 16. 14:12
A kérdező szavazást indított:
Tényleg nem káros, túl van lihegve ez az egész
Káros! Leírom miért:
14 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%
Nem káros
2022. okt. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
:)
2022. okt. 16. 14:18
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

Nem feltétlen káros. Viszont előfordulhat -különösen hosszú távon-, hogy valakinek megterhelő egész nap egyedül lenni, esetleg folyamatosan hazudni a környezetének, hogy miből él, rossz, hogy nincs kivel megbeszélje a munkával kapcsolatos gondjait, gondolatait.

Vagy fárasztó neki a sok hülye ügyfelet elviselni, és jó képet vágni a perverz vagy unalmas mondanivalójukhoz. Esetleg sértéseket is kaphat, amik leépíthetik az önbizalmát. Vagy rosszabb napokon, amikor nem keres, rátörhet a szorongás, hogy talán nem néz ki elég jól, vagy valamit rosszul csinál.

Ha tényleg modell vagy, és még sose törtek rád ilyen gondolatok, vagy ha igen, akkor mindig meg tudtad beszélni valakivel, akkor nagyon szerencsés vagy.

2022. okt. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

nekem ki is derült már ország világ előtt. vannak rosszabb napok, ráadásul nekem teljesítményhez van kötve az egész de valahogy mindig meg keresem amit meg kell. előző héten egyik nap sírva mentem haza, mindig megterhelő lelkileg amikor nem fizetnek mert ijesztő hogy mivan ha nem jön össze nem lesz jobb stb.

de szerintem egy sima munka még rosszabb.

2022. okt. 17. 12:14
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok, mindazzal amit leírtam, nem állítottam, hogy más munka jobb lenne, csak arra utaltam, hogy a webcamozás se fenékig tejfel, és nem annyira egyszerű, mint amilyennek látszik.

Én több mint 10 éve csinálom, ezalatt már többször kellett lecserélnem oldalakat. Volt, ami megszűnt, volt, ahol olyan intézkedéseket hoztak, hogy lehetetlenné vált a munkám. Máshol "csak" a forgalmam lett olyan kevés, hogy nem érte már meg.

Többször volt technikai problémám, vagy a kifizetéssel gondom, esetenként egy-egy vendég hiányzott a statisztikámból és emiatt napokig leveleztem az ügyfélszolgálattal.

Átéltem több kifizetési közvetítő (Epassporte, FirstchoicePay, Epayments) összeomlását.

Voltak (vannak) olyan vendégeim, hogy a hányinger kerülget tőlük, de nem utasíthatom el őket, mert jó pénzt fizetnek.

Mindezzel együtt nem akarnék mást csinálni, főleg nem 10-12 órás műszakokat tolni.

2022. okt. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Azt amúgy megkérdezhetem, hogy átlagosan mennyit kerestek vele? Mindig is kiváncsi voltam.


Amúgy szerintem kicsit káros bár ezt úgy mondom, hogy sose csináltam, de szerintem nem teljesen egészséges az önképre, ha ennyire túl van szexualizálva a test. Én akit tudok, hogy csinálta neki magához is kellett nyúlni (nem tudom ez lehet van ahol elkerülhető) és akkor már nem csak az önképedet, de az egész szexualitásodat is befolyásolhatja. Illetve a férfiakról alkotott véleményedet is erősen formálhatja.

2022. okt. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 20-30 eurót keresek óránként a webcam oldalakon, és vannak privát vendégeim is, nekik percenként 1,5 euróért adok Skype-on műsort. Havi szinten 2500-3000 euróm jön össze, de nagyon egyenetlenül, van amikor egy nap 15 euróm van, van hogy 200.

Azt, hogy magadhoz nyúlj, nem nagyon tudod kikerülni. Esetleg ha dominaként dolgozol, de akkor, amíg kiépül a vendégkör, vagy vállalod, hogy addig nem keresel szinte semmit, vagy egy ideig mutogatnod kell magad "normál" nézőknek is.


Maga a tény, hogy meztelen vagyok és mások előtt maszturbálok (maszturbálást imitálok), úgy gondolom, nem nagyon viselt meg, nem lett rossz az önképem, nem érzem értéktelennek magam.

A véleményemet a férfiakról viszont valóban formálta a munka. Olyan dolgokat tudtam meg róluk, amiket egyébként valószínű, sosem tudok meg, és nem tudom igazából eldönteni, hogy jó-e mindezeket tudnom.

Viszont sokkal nyíltabban tudok beszélni a magánéletemben is szexuális témákról, ami szerintem előny.

2022. okt. 18. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez, hogy káros-e azon múlik mennyire vagy rendben lelkileg. Aki eljutott arra a pontra, hogy nem érdekli jött ment rosszindulatú emberek véleménye, és szereti csinálni, ott nem tud kárt tenni.
2022. okt. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#3 Igazad van, nekem nem igazán volt kivel megbeszélnem aki normálisan is állt ehhez a munkához, pedig szerintem ez lenne a legfontosabb hogy valaki megértéssel álljon hozzád. Állandóan le akart az illető róla beszélni, mindig ez a duma "többre vagy képes", és nyomta rám. Nem értette meg, hogy az a "több" nekem annyi stresszt okozott hogy ráment az egészségemre. Nem mondom, hogy egy coach teljes mértékben pótolni fog egy szerettedet, de nekem sokat segített abban hogy elfogadjam magam.
2022. okt. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
nem próbáltam a webkamot de nem gondolnám megterhelőbbnek mint egy átlagos munkát nárcisztikus főnökkel kollégákkal egész nap összezárva
2022. okt. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!