Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon durván arachnofóbiás...

Nagyon durván arachnofóbiás vagyok, mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés
Ha meglátok egy pókot a falon, napokkal később is a hatása alatt vagyok és feláll a szőr a hátamon ha eszembe jut :/ akkor is ha sikerült lecsapnom. Szinte mindenféle rovarral ez van, de a legjobban a pókokkal vagyok így

2022. okt. 17. 22:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
17%

nézd meg ezt a képet >:)

[link]


amúgy kezelhető, pszichológus ért a fóbiákhoz.

2022. okt. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem merem megnyitni, mi van rajta? xD
2022. okt. 17. 22:50
 3/16 anonim ***** válasza:
34%
Ne legyél az. Szivesen.
2022. okt. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg nyugodtan,kedves kérdező én is megnéztem cicuskák vannak rajta😍 Amúgy én is félek szinte az összes bogártól, ritka undorító állatok,jó most aki szereti őket annak,ez nem fog tetszeni,de ez a saját véleményem.
2022. okt. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Hacsak nem akarsz pszichológus menni, csak kegyetlen és kellemetlen módszerek léteznek.


Én magam sok félelmemmel foglalkoztam már, és azt tapasztaltam, csak a hozzászoktatás vezet eredményre.


Konkrétan: válassz ki egy pókfajtát, és kezdj el vele barátkozni. Először elképesztő nehéz lesz, viszont ha tenni akarsz valamit az ügy érdekében, kénytelen leszel megtenni az első 1-2 lépést -- ezek lesznek a legnehezebbek. A legkevésbé a kaszáspókoktól (és álkaszáspókoktól) szoktak félni az arachnofóbiások. Ilyet könnyű találni. Először csak figyeld, nézegesd, aztán próbálj ki más pókokat is, hogy csak nézed őket, akár 10-20 percen keresztül. Ahogy megismerkedsz félelmed tárgyával, rájössz, hogy a félelmed nagyrészt indokolatlan.

2022. okt. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Tenyleg csak macskak vannak rajta.


De amugy azt ertem, ha felsz a pokoktol, de basszus, ott vannak az ugropokok, azok olyan aranyosak, hogy elajulok toluk. 😆😆😆 Amugy az ugropok az egyetlen pokfajtak, amik erdeklodest mutatnak mozgo dolgok irant. Rendesen nezelodik, ur isten, belegondoltam, olyan cukiii!!! 😆

2022. okt. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
Kérdezd meg Ront, hátha 98 óta legyűrte.
2022. okt. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Fogj meg egyet, viccen kívül mondom, nálam így sikerült legyőzni. Meguntam, hogy annyira parázok tőlük aztán egyszer eldöntöttem hogy kész megfogoke gyet ha törik ha szakad, aztán tényleg bevált.
2022. okt. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
63%
Lehet totál dilettáns vagyok, de sosem értettem a pók vagy kígyófóbiát pl. Az a normális, ha rettegsz azoktól a dolgoktól, amiből létezik mérges, akár halálos is, az ősember így maradt életben. Az, hogy 2022-ben már racionalizálni tudsz (tudnak egyesek, én nem :D), és tudják, hogy a kaszáspók nem mar, szóval nincs reális veszély, egy egész más tészta. De nem ez a természetes, szerintem, hanem az, hogy félünk tőlük. Mint ahogy az oroszlánoktól is félünk, teljes joggal.
2022. okt. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%

"Lehet totál dilettáns vagyok"

vagy csak nem tudod, mi a fóbia definíciója: IRRACIONÁLIS rettegés valamitől.

2022. okt. 18. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!