Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mivel tudom helyettesíteni a...

Mivel tudom helyettesíteni a problémák kibeszélését?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta olyan vagyok, hogy mindent el kell mesélnem valakinek, és kapnom reflektálást rá, és akkor akármilyen nehézség van, megoldom.

Ha ezt nem tudom megtenni, hetekig, hónapokig, évekig, akkor nagyon komoly depressziós leszek, motiválatlan, fürdeni nincs erőm, stb.


Szedek antidepresszánst, nyugtatót, viszont nincs senki, akinek beszélhetnék a velem történt dolgokról. Anyukám közölte, hogy nincs olyan ember, aki ezt elviselné. A barátokat is leterheli, teljesen megértem, mert engem is terhel, ha valaki rámzúdítja a bajait.


Próbáltam kirajzolni magamból, de nem segített. Próbáltam kiírni napló formában, az sem segített. Felmondtam hangrögzítőre is, az sem ment.


Minden nap igénylem, és nem tudom mit tehetnék. Már egy éve kb. nem nagyon beszélek senkivel magamról, mert nem érdekli az embereket, ezért is kellett elkezdenem gyógyszereket szedni, mert elindultam a negítv leejtőn. Anyukám is mondta, hogy nem érti, neki sosem kellett kibeszélni magából mindent.


A kérdésem az lenne, hogy milyen alternatív megoldások vannak erre a helyzetre, ami helyettesítheti ezt? Muszáj valamit találnom.


2022. okt. 18. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem írod itt ki magadból? Online térben is kimondhatod, ami fáj.
2022. okt. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Lehet azért azt a barátoknak, rokonoknak önkorlátozással, anélkül, hogy agyonnyomnád őket. Még jobban is éreznéd magad, ha nem egyfolytában csak panaszkodnál, hanem kicsit panaszkodnál, és ugyanannyit vagy többet őket hallgatnád. Nem kell ennyire magadat a középpontba helyezned.
2022. okt. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Menj el allatmenhelyre kutyasetaltatonak es seta kozben elmondod a kutyanak a bajod. Ok megertik az emberi beszedet es reagalnak ra.


Probald ki mindenkepp. En is mindig meselek orthon a kutyamnak. A nagydarab idosebb (felnott) kutyak alkalmasabbak erre.

2022. okt. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Pszichológusok direkt ezzel foglalkoznak, hogy meghalgatják az összes bajodat. Igaz, nem ingyen. :)

Pszichiátrián, fórumokon hasonló emberekkel kölcsönösen kipanaszkodhatjátok magatokat.

Kamerába is elmondhatod, aztán feldobod a netre, de nem lesz túl sok követőd.

Kutya

Régen az ilyen emberek lettek írók, költők.

Van lehetőség, légy egy kicsit kreatív!

2022. okt. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!