Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szülői szeretet hiányát...

A szülői szeretet hiányát felnőttkorban mivel lehet helyettesíteni? Milyen lehetőségek vannak egy normális életre?

Figyelt kérdés

Fiatal felnőttként életem szinte minden területén tapasztalom ennek hátrányát. Azaz hogy gyerekkorban nem kaptam meg a szülői szeretetet. Vagy hogy nem tudták/akarták kifejezni. Azóta se sikerült befoltozni ezt a hatalmas lyukat. Ha lehet egyáltalán. Nincs önbizalmam, nem bízom magamban és másokban sem. Így emberi kapcsolataim is gyérek, párkapcsolatról nem is beszélve. Egyáltalán hogy lehet ebből kijönni? Pszichológus, terápia több év. Ha egyáltalán eredményes. Jártam többször, dolgoztam és dolgozom magamon de nem az igazi. Aközben vegetálnom kéne, hagynom az ismerkedést, mert úgyse jön össze partneri vagy párkapcsolat ha én nem vagyok rendben? Az aközben eltelő hosszú években vagy évtizedben pedig elmegy az életem aktívabb időszaka...

Főként olyanok válasza érdekel aki hasonló családi alappal indultak. És onnan sikerült eljutnia hogy egy elégedett életet élhet. Aminek akár része a kölcsönösen boldog párkapcsolat. Aki gyerekként megkapta az őszinte szülői szeretetet, az nehezen képzelheti el annak hiányát. Hogy vannak akiknek ez nemhogy fontos kérdés hanem az életüket, létezésüket meghatározó téma.


Olvastam hasonló kérdést és nem túl biztató a válaszok többsége. Azaz teljesen nem pótolható a szülői szeretet hiánya. Egy ideje egyre jobban hajlok erre én is. Viszont akkor mivel helyettesíthető, ill. milyen választási lehetőségek léteznek? Ha vannak... Szeretnék józanul látni a témában. Nem kergetni hiábavaló vágyakat (ha valóban értelmetlen), ugyanakkor ami megvalósítható, azt szeretném elérni.

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..



2022. okt. 9. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Pszichológushoz járni oké. Egyik oldalról megkaptam és kapom, a másik oldalt inkább hagyjuk. Felnőtt korban az embernek már nem a gyerekkorán kellene kattogni és felelősöket keresni, hogy miért nem jó semmi, hanem felelősséget kell vállalni magunkért. Érdemes megtanulni észrevenni a jót, megtanulni értékelni azt, amit a sorstól kapunk, gazdálkodni abból, amink van és nem irigyen nézni a másikra, hogy de őt szerették a szülei és kocsit, házat vettek neki és azzal foglalkozhat, amit szeret, mert ettől csak keserűvé válik minden. Vedd észre, ha egészséges vagy, ha van melód, ha kifizetik a túlóráidat, ha megbecsülik a munkádat, találj örömet benne, ha csendesek a szomszédaid és süt a nap.
2022. okt. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Nem lehet pótolni, aki pótlást keres, egyenes út, hogy érzelmi ronccsá váljon. Kivel pótoltatná, ugyanis? A saját szüleivel? Szélmalomharc: ha akkor sem adták meg, idősebben még úgyse fogják. Élete végéig teperhet nekik az ember, hogy szeressék, ismerjék el, méltányolják, tiszteljék… és rettenetes látni középkorú embereket, hogy még mindig ezt hajtják.

Bárki mással - barátokkal, párkapcsolattal? Veszett fejsze, mert a felnőttkori emberi kapcsolatok alapfeltétele az egyenlőség. A szülő/gyerek kapcsolat pedig fölé/alárendeltség. Ha ezt bevisszük az emberi kapcsolatainkba, azok tönkre fognak menni.

A saját gyermekeinkkel? Na, ha a mi életünket tönkrevágta a szülői szeretet hiánya, jól mi is tönkrevágjuk a gyerekeink életét azzal, hogy a szüleink szintjére helyezzük őket.

Csakis az önismeret segít. A vezetővel végzett. Igen: pszichoterápia több évig, a nagyobb elakadásokra, érthetetlen, feldolgozhatatlan fájdalmakra, életvezetési problémákra meg családállítás, de emellett mindig legyen pszichológus, aki az eredményét segít feldolgozni. Ha a terápia fél éven belül nem hoz elmozdulást, pszichológust kell váltani.

2022. okt. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Barátokat keress!
2022. okt. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Barátok nem fognak elfogadni egy olyan embert aki traumatizált

3mas

2023. nov. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez tévedés, mert jellemzően azok válnak barátokká, akik ugyanolyan traumatizáltak. És pont ezért, hiába is barátok, nem tudnak segíteni egymáson úgy, mint egy szakember.
2023. nov. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!