Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki lehet gyógyulni tartósan...

Ki lehet gyógyulni tartósan mentális betegséből?

Figyelt kérdés
Depresszió, ocd. Ilyesmi diagnózisaim vannak, arra gondoltam fizetek egy pszichoterapeutát magamnak.
2022. okt. 18. 21:31
 1/9 A kérdező kommentje:
Sokszor úgy érzem hogy agyonnyom
2022. okt. 18. 21:36
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Nekem bipoláris zavarom van,kérdeztem a dokit hogy ki lehet e gyógyulni belőle,azt mondta hogy nem, viszont meg lehet tanulni kezelni. Nem akarok hülyeséget írni,de nekem az a véleményem hogy először meg kell találni az okát hogy miért vagy depressziós,sok olyan van hogy tudatalatt nyom valami,jó nyilván nem minden esetben de előfordul,ha majd elmész orvoshoz ő jobban fogja tudni a gyógyulási arányokat/lehetőségeket.
2022. okt. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
Azt még elfelejtettem leírni, hogy sokat számít az akaratod, ehhez óriási akarat kell, hogy ki tudj gyógyulni, illetve megtanuld kezelni az ilyen jellegű betegséget,pl nekem meg kellett tanulnom ezt kezelni,mert az enyémből sajnos nem lehet kigyogyúlni,és évekbe tellett mire megtanultam ezt kezelni,iszonyat nehéz volt,de megérte mert így tudok teljes életet élni.
2022. okt. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%
A "sima" depresszió, szorongás kezelhető jól pszichoterápiával. Az OCD már keményebb dió. A bipoláris zavar és skizofrénia nem gyógyíthatóak. A borderline szem.zavar sem egyszerű történet...
2022. okt. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koffeinből visszaveszek mert az turbózza a ocd-met.
2022. okt. 18. 22:32
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

5

Jól teszed. Nekem enyhe OCD-m van, nagyon kell vigyáznom, hogy ne legyen rosszabb. Elég nekem a többi diagom...


4-es voltam

2022. okt. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Hat nekem generalizalt szorongasra azt mondtak h nem fog eltunni, de kezelni , kordaban tartani lehet. Sok klinikai depresszios embernel is azt latom, h eleten at kuzdenek vele, mert ha elmulik is egy nehezebb idoszakban visszater, stb.

Bipolaros zavar, meg pszichotikus betegsegek nem mulnak el, gondolom mert ezek fokent genetikaiak.

Sajnos meg azt is elmondhatom, h ezeknel egy allapotbeli romlas is elofordulhat az ido elorehaladtaval...csaladtag peldajat latva.

Szemeleyisegzavar meg nem betegseg, hanem allapot.

2022. okt. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7.Én is megzuhanok időnként, pár órája is az volt, aludtam is egy keveset most már jobban vagyok.
2022. okt. 19. 01:48
 9/9 anonim ***** válasza:
23%

Nekem pszichotikus betegségből nagyon régóta csak minimális tünet maradt fenn. A pszichózis miatt fél évig pánikrohamom is volt. Emiatt kimozdulni is alig mertem. A pánik és ez magától múlt el. Pszichózis gyógyszer mellett javult. 2 év utan kerültem ezzel orvoshoz. Addigra már nem zavart. Kezelték egy ideig. Utána elhagyhattam a gyógyszert. Kezelni sem kell ezer éve. Pont azt ami a legsúlyosabbnak volt vélhető az összes betegségem közül.


Más betegségeimet több kevesebb sikerrel kezelik. Van ami magától javult (nem gyógyszer miatt). Más sokat romlott.

2022. okt. 19. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!