Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg ennyire bonyolult...

Tényleg ennyire bonyolult gyógyítani a mentális betegséget?

Figyelt kérdés
Kb 12 éve szenvedek depressziótól és alvászavartól. Azóta kipróbáltam gyógyszereket, rendszeresen jártam pszichológushoz, járok rendszeresen sportolni. Nem stresszes a munkám. Stb stb... és a mai napig visszatérnek tüneteim, pl most is alvászavar. Más is van igy???? Miért nem tudott érdemben segíteni egy pszichológus vagy pszichiater sem? Najó... az anti-depresszáns segített a legtöbbet talán.
2022. okt. 17. 08:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Mert az erős pszichiátriai betegségeken kívül (skizofrénia pl.) a betegnek saját magán kell segíteni, nem bogyóktól meg pszichoterápiától várni a megváltást. A depresszió tipikusan ilyen.
2022. okt. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Ez így igaz ahogy az első írja. Sajnos sokan még mindíg kívül keresik a megoldást, de belül semmi nem változik. Nálad van valami gond...
2022. okt. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nade hogyan keressem belül a megoldást?
2022. okt. 17. 09:01
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Ebben segít a pszichoterápia. Nem megoldást kínál, hanem rávezet, hogy jöjj rá magadtól (hiszen honnan tudná ő a megoldást, meg, hogy neked mi a jó?).

Ha valaki elmegy pszichoterápiára, és csak elpanaszolja a dolgait, de nem foglalkozik saját magával, csak letudja, azt a 1x 2x 1 órát, az nem is fog meggyógyulni.

2022. okt. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát, ha ebben a pszichológus nem segített, akkor mihez értenek?
2022. okt. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én foglalkozom magammal. Nagyon sokat. Jártam több pszichologushoz is már.

1szer félévet.

1szer 2 évet

1szer pedig 1,5 évet.


Beszélek a problémáimról, elemzem magam, beszélek a családtagjaimmal a koztunk lévő kapcsolatról... stb..

2022. okt. 17. 09:17
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
A problémáidat nem próbálod megszüntetni?
2022. okt. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Mikor kezdődött az egész akkor próbáltam megszüntetni a problémákat. Elköltöztem a lakótársamtól... munkahelyet váltottam... szüleimmel sok dolgot megbeszéltem amik zavarnak. De végül csak gyógyszer kellett szednem.


Most 1 hónapja nem alszom.

- 1 honapja pár dolog történt azoknak 1 részét már kiszanáltam. Van még 1-2 apróság amire gondolok, hogy probléma lehet, de annyira apróság, hogy csodálkoznék ha az okozna alvászavart. De igazad van, azokat is lerendezem.

2022. okt. 17. 09:27
 9/12 anonim ***** válasza:
33%

Ne hidd... néha a legapróbb hülyeségek tudják kattogtatni az ember agyát tudat alatt, szóval lehet, hogy a hétköznapokban kis problémának tűnik, de valójában simán alvászavart okoz, mert tudat alatt nyomaszt.

Vannak barátaid? (egyáltalán igényled-e?)

2022. okt. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nincsenek úgy barátaim, nem járok el közösségbe.

Testvéremmel és anyukámmal beszélem meg a dolgaimat főleg, meg vannak régi barátok, hobbiból kifolyólag jó ismerősök akikkel telefonon vagy messengeren sokat beszélek.

Sportolni is inkább konditerembe járok és magamban edzegetek.

Most írtam a régi pszichológusomnak, hogy 1-2 alkalmat beszélhetnénk-e.

2022. okt. 17. 10:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!