Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Iszonyatosan váltakozó hangula...

Iszonyatosan váltakozó hangulat az mentális betegségre utal, vagy csupán valamilyen hétköznapi dolog?

Figyelt kérdés

Tegnap este teljesen egyedül voltam otthon, nem ittam semmilyen alkoholt és nem drogoztam (amúgy nem szoktam sem alkoholizálni és drogozni sem), és olyan jó hangulatom volt, hogy hihetetlen. Pedig nem néztem vígjátékot, hanem csak olvastam és videojáték végigjátszásokat néztem. Szinte mindenen nevettem, mindenben láttam valami vicceset. Pedig semmi vicceset nem néztem. Még a szörnyű hírekben is láttam valami poénosat. A fejemben optimista gondolatok kavarodtak. Jól éreztem magam.

Ma viszont nagyon magam alatt vagyok, semmihez nincs kedvem, szomorúnak érzem magam. Nem a holnapi munkanap miatt, hanem úgy összességében reménytelennek érzem az egész életet.


Amúgy ez már évek óta megy nálam, de az utóbbi hónapokban felerősödött a hangulatingadozásom: iszonyatosan, szinte a semmitől megváltozik a hangulatom. Van, amikor nagyon jó kedvem van, ilyenkor hurrikánként cikáznak a gondolatok a fejemben, optimistán látom a világot, boldog vagyok, néhány órával később meg sírhatnékom van szinte.


Ez valami szezonális dolog lehet? Jön a tél, a sötétség és amiatt vagyok ilyen?

Vagy ez valamilyen mentális betegség jele?



2022. okt. 16. 20:04
 1/2 anonim ***** válasza:
12%
Régen bipoláris elmezavarnak nevezték.
2022. okt. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Az emberek hangulatát sok minden befolyásolhatja:időjárás,magánéleti gondok,munkahelyi problémák ezek mind negatívan!Zene hallgatás,jó film nézés,olvasás kedvező emberi kapcsolatok stb.pozitívan hatnak!Nem igazán van az ,hogy minden nap csak jókedvűek vagyunk !Valami gondod válthatja ki a sírás állapotodat!Én nem hinném, hogy mentális betegséged lenne !
2022. okt. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!