Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexiásoknak akiket a...

Anorexiásoknak akiket a kórházban hizlalnak fel milyen ételeket adnak?

Figyelt kérdés
2022. okt. 20. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
25%

"A gyomrába kanült vezettek be, és ezen keresztül heteken át, éjszakánként egy gép segítségével órákon keresztül kalóriatápanyaggal táplálták.

December 12-én kezdett el újra szilárd táplálékot enni, de nagyon kevés ételmennyiséget tudott elfogyasztani, ráadásul a húsételek számára idegennek tűntek. Olyan sokáig nem evett rendesen, hogy a szervezete nem tudta feldolgozni normálisan a táplálékot.

December 23-án sikeresen elérte a negyvennégy kilót."

2022. okt. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Felhizlalnak... Jellemző, hogy egy anorex hizlalásnak tekinti, ha próbálják kihozni az éhhalálból. De akkor mit kellene, hagyni békén éhen halni?
2022. okt. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Én nutridrinket kaptam + vegetáriánus ételt választottam.
2022. okt. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
13%
Zömében vénás táplálás és vitaminkészítmények is szükségesek laborkontroll mellett. Szájon át úgysem visznek be jelentős táplálékot. Nagyon kreatívan tudnak éhezni. pl: párna alá rejtik, tusolás közben melegvizet isznak, így hánytatják magukat, papírzsepibe köpdösik stb.
2022. okt. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%
Kérdés mennyire súlyos. Nekem napi 6x kellett ennem; reggeli, tízórai, ebéd uzsonna, vacsora, plusz este 9 körül. Sokat kellett enni, és mindent felügyeltek. Azért is szóltak ha kevés margarint kentem a kenyére vagy ha nem raktam a salátára salátaöntetett. Minden eves után kötelező volt fél óráig felügyelet alatt lenni és nem mehettünk ki wc-re. Ha nem ettem meg az ételt Nutridrinket kellett inni. Ebéd, vacsora 4 nutridrink, reggeli, uzsonna kettő, tízórai, esti nassi 1. Ha egész nap nem voltam hajlandó enni az 14 nutridrink..
2022. okt. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%

Szondatáp, majd miután kivettek (35 kg körül) napi 3-5 nutridrink/fresubin

En diabetikus koleszterinszegeny etrendet kaptam: reggeli es vacsora mindennap korpas zsemle, margarin hozzá sovány sajt v. Sonka szeruseg, kefir v joghurt. Ebedre ugyanaz a sima zöldséges leves volt honapokig kb meg valami kis darab sult hus (szarnyas), parolt zoldseggel altalaban.

Neha adtak rizst, krumplit de azokat passzoltam.

Illetve alma volt gyakran meg sutotok.

En ebből azért tudtam enni, de ha pl a sima kaját vagy az anorexiasoknak jaro roboralo menüt kaptam volna fixen nem ettem volna meg kb semmit.

A joghurt/kefir amugy nem is mindig járt volna, de az ápolók tudtak, hogy a zsemlét nem nagyon eszem meg ezért általában akkor is adtak ha aznap nem volt kiírva.

2022. okt. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
34%
Nem értem akik eddig hozzászoltak azok miért lettek lepontozva igazat írnak. Minden igaz senkit nem etettnek szájon keresztül. Mármint nem teszik eléd az ételt úgysem fogod megenni tapasztalat. Úgyvan ahogy leírták.
2022. nov. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!