Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi történik az anorexiásokkal...

Mi történik az anorexiásokkal a kórházban?

Figyelt kérdés
Miket kapnak enni, mennyire szigorú az ellenőrzés? Mennyi idő múlva lehet kijutni a kórházból? Tapasztalatotok, élményeitek vannak?

2015. jún. 7. 14:34
 1/5 Szintiszoli123 ***** válasza:

Élmény? Persze. Életem legboldogabb napjai voltak.

"Miket kapnak enni, mennyire szigorú az ellenőrzés" - fölösleges kórházba menned, ha nem a gyógyulás a célod, hanem az, hogy megnyugtasd a szüleid azzal, hogy magadra erőszakoltatsz pár kilót.

2015. jún. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nyilván nem jókedvemből megyek. Most már otthon is elkezdtem hízni, és a gyógyulás útján vagyok, csak kíváncsi voltam, hogy mi vár rám.
2015. jún. 8. 14:57
 3/5 Szintiszoli123 ***** válasza:
Ha a gyógyulás útján vagy, akkor semmi. De akkor miért zavar az ellenőrzés? Azt kell enned, amit adnak? Ha az oothoni kaja jobb és meg is eszed és hízol is,akkor nem menj kórházba.
2015. jún. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ, melyik helyről van szó, mert elég eltérőek lehetnek. Alapjába véve ugyanazt csináljuk, mint a többi pszichiátriás, csoportterápiák -művészetterápia, zeneterápia, drámacsoport stb plusz egyéni lelkizés a pszichiátereddel, esetleg család vagy párterápia.

Enni ugyanazt esszük, mint a többiek, néhány nutridrink vagy fresubin kiegészítésével (=kalóriadús italok, egy palack 300kcal) Ezen kívül, ha hoznak be valamit. Az ellenőrzés szigorúsága is helyfüggő, van ahol a súlyoddal szigorúak (napi ellenőrzés, ha csökken szankciók), van ahol a kajával. (ülnek melletted az asztalnál, amíg eszel) Ha nagyon nem eszel és fogysz, akkor először a szankciók, aztán ha az állapotod is indokolja, gyomorszonda meg infúzió.

Kikerülni szerintem minimum 1 hónap múlva, mivel ennél rövidebb idő alatt nem sokat lehet változtatni a hozzáálláson, de megjegyzem hosszabb idő alatt se, ha te nem akarod igazán. Ha arra gyúrsz, hogy kicsit felszedsz, hogy kiengedjenek és utána újra kedzdhessed, akkor elég hamar a kórház-otthon-kórház ördögi körében találod magadat.

Be lehet sokallni egy idő után, mikor körülötted már mindenki hazament, de te még mindig ugyanott tartasz, sőt még tovább fogytál is, mert lehet trükközni liter vizek megivásával a mérlegelés előtt meg súlyok belefonásával a hajadba, de a végső visszaintegrálódásod az Életbe csak "megfelelően kövéren" lehetséges. Ugyanakkor életre szóló barátságokat is lehet kötni, mivel hasonló emberekkel találkozhatsz, mint te, és hamar ki tud alakulni az összetartás, mikor ti vagytok egy csapat, az "ellenfél" pedig a nővérek. Titkos edzések a zuhanyzóban, vagy tiltott telefonálások az udvaron, de ezek megint csak a lét-nemlét közti lebegésbe vezetnek, ha újra az Életbe akarsz kerülni, akkor a nővérek, orvosok és terapeuták csapatában kell játszanod.

2015. jún. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Most még remélem, hogy nem fogok bekerülni, hátha otthon is sikerül híznom. Attól is félnék, hogy a többi anorexiás lány hozzáállása "megfertőzne", és én sem akarnék meggyógyulni (pont amit mondtál - pl. titkos edzések, stb.)
2015. jún. 13. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!