Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofréniát lehet teljesen...

Skizofréniát lehet teljesen tünetmentessé gyógyítani?

Figyelt kérdés

Anyukámnak egyre durvább tévképzetei vannak, azzal kezdődött, hogy lehallgatják a telefonját, mindenki összeesküdött ellene a közvetlen környezetében (apám, az utcában élők, a postás stb.) és mindenki egy nagy játszma része, amiben az a cél, hogy őt kicsinálják. Most volt a vízóra-leolvasó, arra is azt mondja, hogy megfigyeli őt, és ha legközelebb jön, meg fogja ölni őt. Palackos vizet csak akkor issza meg, ha ő bontja ki, a már felbontottból nem iszik, mondván abba mérget kevertünk neki én meg apám. Ilyeneket beszél, hogy amíg ő kimegy wc-re, addig én bekamerázom a szobát, és így figyelik őt azok, akik meg akarják ölni. Ha kérdezem tőle, hogy kik akarják megölni, azt mondja, hogy mindenki benne van...

Kérdésem, hogy ha bevisszük a pszichiátriára, mit fognak vele csinálni? Kap gyógyszeres kezelést? Esetleg fekvőbeteg részre teszik, amíg nem javul az állapota? Teljesen megszüntethetők a téveszmék orvosi kezeléssel? Nagyon aggódunk érte, de már lassan mi sem bírjuk ezt szellemileg elviselni apukámmal.


2022. okt. 22. 13:34
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az én anyukám is pontosan ugyanilyen volt, mindig kihívtuk a háziorvost, elvitte a mentő. A probléma nálunk most az, hogy már meg tudja játszani, hogy vele minden oké, és hiába hívtuk ki a háziorvost, nem viszik el, mert nem látszódik igazán semmilyen tünet. De már hónapok óta nem dolgozik, elhagyta magát, másokat zaklat, teljes mértékben látszódnak a cselekedetein a tévképzetei, de alapból azon kívül, hogy furcsa, nem látod rajta a problémát, ezért a háziorvos se tesz semmit, pedig nagyon jól ismeri és tudja, milyen betegsége van.

Kérdem én, hogy ebben a helyzetben mit lehetne tenni?


Ti mindenképpen hívjátok ki a háziorvost, egyértelmű skizofrén tüneteket produkál, amit észre fog venni ő is. Minél előbb, mert volt, amikor azt hitte, hogy mi is meg akarjuk ölni, és ilyenkor bizony tényleg lejátszódott benne, hogy meg kéne minket öljön, féltünk tőle. Szóval cselekedjetek minél előbb.

2022. okt. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!