Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehet egy embert szochiopa...

Mit tehet egy embert szochiopatává? Milyen más mentális betegségek alakulhatnak mellete ki, amik ehhez köthetőek?

Figyelt kérdés

Azt mondják, hogy aki pszichopata annak a génjeiben van, vagyis születésétől kezdve pszichopata. Jól tudja jászani a szerepét és könnyen beilleszkedik, míg egy szochiopata nem tud beilleszkedni. Belőlük is hiányzik az empátia, de ők ügyetlenebbek és könnyen felfedik magukat. Ez a mentális betegség trauma vagy valamilyen meghatározó esemény miatt alakulhat ki. Pontosan hogyan viselkedhet az ilyen ember? Könnyen lesz dühös? vagy túlságosan nyugott? Vajon gondolnak olyanra, hogy hogyan tudják a másikat bántani akár fizikailag is?

Emelett milyen mentális betegségek tudnak még kialakulni? Azt olvastam, hogy a depresszió az közte van. De még mi?


Ui.: A helyesírásért elnézést kérek. Nem az erősségem.



2022. okt. 22. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

A szociopátia (antiszociális személyiségzavar) kialakulását is a gének határozzák meg. Különben miért van az, hogy akit ugyanolyan trauma ér, pl. egy testvérpár esetébeb, az borderline lesz? De a fegyelmezetlenség, fiatalkori alkohol és droghasználat, bántalmazás, esetleg azok a körülmények (szociális kisebbség, alacsony társadalmi osztály), ahol a túléléshez rendszeresen lopni, verekedni kell, kiprovokálhatják ezt a zavart.

A pszichopátia egészen más. Agyi deformitások okozzák a betegséget. A kisebb amygdala miatt nem éreznek annyi félelmet, mint az átlagemberek, és folyamatosan ingerre, dopaminra van szükségük (túlpörög az agyuk).

2022. okt. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Oh.. értem. Köszi a felvilágosítást. Eléggé érdekes ez a téma. Szeretnék többet tudni erről a témáról és magáról a pszichológiáról. Sajnos az interneten keresztül sok téves információhoz lehet jutni. Még nem tudok komolyabban belemenni a témába, mert még csak az alapismereteket sajátítottam egy könyvből, amit elsajátított egy ismerősöm igy az abban lévőkből csak a saját tudásom maradt. De amint elvégzem az utolsó évemet is a gimnáziumban már megyek is pszichológia szakra.


Ha van még valami érdekes tény, vagy olyan dolog, amit érdemes ebben a témában tudni azt szívesen várom.

2022. okt. 22. 18:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem írd össze a kérdéseidet, és megpróbálok rájuk válaszolni. Így a legegyszerűbb.
2022. okt. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!