Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan találhatnék motivációt,...

Hogyan találhatnék motivációt, hogy tovább küzdjek?

Figyelt kérdés

A középiskola közepén vagyok, de nagyon nem megy, emiatt a tanárok is csak csesztetnek, az osztálytársaim pedig nem beszélnek velem, mert hülyének gondolnak. Itthon vagy veszekedés van, vagy panaszkodás. Minden beszélgetésünk így zajlik:

-Képzeld anya/apa...*bármi*

-Na az jó... Jahhhjj apád/anyád már megint hülye *véget nem érő panaszkodás*

Ahogy ezt írom is ordítanak egymással, és bár nem bírom tovább... Általában fülhallgatón hangosan zenét hallgatok, hogy kizárjam, de most elromlott és nincs pénzem újra. Tudom hogy csak ki kéne szenvednem az iskolát, aztán egy nagyon kicsi albérletet talán megengedhetnék magamnak, és akkor már sokkal előrébb lennék, de semmi motivációm nincs hogy tovább küzdjek. Van itt valaki aki hasonló helyzetben van, de motivált tudott maradni? Vagy régen volt így, és mostmár boldogan él?



2022. okt. 23. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Keresd a jobb zsebedben. Hátha ott megtalálod...
2022. okt. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amúgy csak vicceltem. Ne vedd komolyan :)

A motiváció benned van. Ne kívül keresd...

2022. okt. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj el önkénteskedni.
2022. okt. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Nézd csak, én kipróbáltam: motiváció nélkül is lehet élni. Az ember egy idő után elég éhes, hogy felkeljen enni, hasonlóan inni is, wc-re is elmegy. A lélegzést és a szívdobogást nem tudom visszatartani. Sokkal többre most nem telik.
2022. okt. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
Isten segíteni tud. És akar.
2022. okt. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kedvezőbb körülmények megteremtése már önmagában is nagyon sokat tud számítani. A fülhallgató tök jó megoldásnak tűnik, kár hogy elromlott. Nincs otthon egy másik, ami működik? A legtöbb telefonhoz adnak egyet, másnak nincs a családban, amit el tudnál kérni?


Ha otthon ennyire nem ideálisak a körülmények tanulásra, nem tudnál bent maradni a suliban? Akár könyvtárban, vagy csak egy folyosón leülni, hogy ott tanulj és ne kelljen otthon a családot hallgatnod? Esetleg barátok, rokonok nincsenek, ahova át tudnál menni és ott akár velük együtt tudnál tanulni? Még ha nem is együtt tanultok, csak egymás mellett, akkor is lehet motiváló, hogy valaki ott van veled és ő is tanul.


Motivációt nagyon sok féle dologból lehet meríteni, leginkább a saját céljaidból érdemes. Pl. most az egy tök jó cél, amiért dolgozhatsz, hogy sikeresen be tudd fejezni a középsulit. Aztán, ha az meglesz, akkor majd jöhetnek a következő és egyre távolabbi célok, amikért újra és még tovább küzdhetsz.

2022. nov. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!