Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik velem?

Mi történik velem?

Figyelt kérdés
2021 tavaszán eldöntöttem, hogy életmódot váltok, elkezdtem sportolni, egészségesebben étkezni, és a fogyás okozta sikerélmény miatt egyszerűen nem tudtam leállni. Anorexiás lettem, 13-as BMI-vel kórházba kerültem, ahonnan önként távoztam, viszont kontrollra kellett járnom pszichiáterhez hetente egyszer. Kb. 3 alkalommal voltam nála, többször nem, mert elkezdtem gyarapodni, viszont nem gyógyultam meg. Pont érettségi előtt álltam, és a szüleim, tanáraim állandóan fenyegetőztek, hogy ha nem hízok, az milyen következményekkel fog járni. Állandóan stresszeltek, minden bizonytalan volt, nagyon féltem, szorongtam, ezért elkezdtem magamat tömni, napi 3000 kcal-t megettem, hogy hízzak, és végre leszálljanak rólam. Így természetesen 2 hónap alatt visszaszedtem a leadott 20 kilót, és azóta (pontosabban 10 hónapja) tartom a normál tartományba eső súlyomat, de problémáim vannak. Úgy érzem, mintha a testem nem az enyém lenne, mintha külső szemlélője lennék az életemnek, ami felett nem gyakorlok semmiféle kontrollt.Nagyon fáj még utólag is, hogy felnőtt nő létemre a magánügyeim közérdekű közleménnyé váltak, hogy a suliban mindenki velem foglalkozott és kibeszéltek, hogy zsaroltak, mint egy kisgyereket stb. Azóta minimum heti 3-szor rámjön egy falásroham, amit később koplalással kompenzálok (ezért nem híztam el úgy, mint a túlevők általában). Elég egy kis félelem, szorongás, és ugyanúgy az evésbe menekülök, mint a gyarapodásom idején. A végén már a hasam is irtózatosan fáj, majd szétszakadok, de csak tömöm magam tovább, aztán eltervezem, hogy újra lefogyok. Szeretném visszakapni a csontsovány testemet, mégsincs bennem annyi elszántság, mint annak idején, és pár nap után feladom. Mi lehet a baj?

2022. okt. 23. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem jársz most se pszichiáterhez se pszichológushoz...??


Kellene...


A függőséged megmaradt.

2022. okt. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Valami olyan történhet veled, ami a régmúlt sérelmeiből táplálkozik.
2022. okt. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem járok. Nincsenek valami jó tapasztalataim, és a családom sem támogat, mert már "egészségesnek nézek ki"...
2022. okt. 23. 19:26
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig ezek a falásrohamok, meg a csontsovány (beteges) tested visszakívánása erősen azt mutatja, hogy fejben még mindig beteg vagy.
2022. okt. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen szakemberre van szükséged. Pszichiáterre, mentális egészsegért, és egy tápplálkozásira.


Kezdj el edzeni, legyen személyi edződ. Aki nem csak a sportban segít, de abban is, hogy mit egyél, mennyit egyél.


Válassz magadnak egy célt, egy olyan test formájában amire azt mondod: igen. Így szeretnék kinézni.

Egy példaképet.


A negatív emberek negatív megnyilvánulásait engedd el, ne foglalkozz velük. Semmit nem adnak hozzá az életedhez, és semmit nem vesznek el belőle.


Kívánok neked sok sikert.


Tudom miről beszélsz hidd el.

Én 130ról fogytam le 65re. Megszenvedten lelkileg, de sikerült.

Ahogy irtam, én elképzeltem egy célt és ahhoz ragaszkodtam végig.

2022. okt. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!