Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás tüneteinek enyhítésé...

Szorongás tüneteinek enyhítésére, segítésére bevált nektek valami?

Figyelt kérdés

Félek, hogy a szorongás teljesen tönkre fogja tenni a szervezetem. Jelenleg még nem tartok itt, illetve a szorongásom is persze hatással van a hétköznapjaimra és rossz (pszichológushoz már elkezdtem járni), de nem annyira komoly, nem vagyok pánikbeteg, nem az van, hogy kimozdulni nem tudok a lakásból, nem kell gyógyszereket szednem rá stb.

Alapvetően a hétköznapokban megvagyok, aki nem ismer nagyon jól, az meg nem mondja, hogy valami bajom van. Hol jobban szorongok, hol jobban vagyok, változó a hangulatom. Úgy látom, hatással van rá az is, mikor hol tartok a menstruációs ciklusomban és talán bizonyos élethelyzetek is jobban kihozzák. Most megint rosszabb időszakomat élem.

Fizikai tünetek többek között:

- Viszonylag gyakran fáj a fejem. Nem túlzottan, nem úgy, hogy megőrülök, sokszor nem is veszek rá be semmit, de azért zavaró. Heti szinten biztosan szokott fájni, de van, hogy többször is.

- Gyakrabban tapasztalok hányingert.

- Összességében étvágytalanabb vagyok, kevesebbet eszem (vannak napok, amikor szinte semmit és van, amikor teljesen normálisan, ez változó), az elmúlt 1-1,5 évben fogytam összesen kb. 5 kilót, most ahhoz képest 1-2 kg pluszban vagyok, de ez ingadozik annak megfelelően, mikor éppen milyen időszakom van, mennyit eszem. 163 cm körül vagyok, 50-51 kg voltam korábban, 46-ig mentem le, most 47 egész valamennyi szokott lenni, ha olyan napjaim vannak, amikor alig eszem, akkor a 47 felé közelít, ha normálisan eszem, jól vagyok, akkor inkább 48. Nem vagyok csontsovány, de tudom, hogy elférne rajtam még pár kiló és nem nagyon kéne többet fogynom, mert az már tényleg túl sok lesz. A BMI-m 17-18 között van.

- Voltam orvosnál más miatt, voltam vérvételen, a koleszterinszintem nagyon picit magasabb a normálisnál (5.4 lett). Utána olvastam és nem sok olyan ételt eszem, aminek magas a koleszterintartalma, nem is dohányzom, nem iszom, a családban sincs rá példa, olvastam, hogy összefüggésben lehet a stresszel, úgyhogy nálam biztos ettől van. A másik meg, hogy összesen 3x mérték meg a vérnyomásom és ebből 2x is kicsit magas volt, 140 mindkét alkalommal. Nem szoktam méregetni a vérnyomásom, amikor legutoljára mértem magamnak még bő egy éve, akkor normális volt, korábban meg inkább alacsonyabb és a családban is inkább az alacsonyabb vérnyomás fordul elő. Szóval ez is tuti az idegeskedésem miatt van. Egyébként minden más érték rendben van, nincs betegségem, nem szedek gyógyszereket, szóval nem akarom tönkretenni az egészségem ezzel.

20l



2022. okt. 27. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:
26%

Igen, MagneB6.

Különösen akkor hasznos, ha vizsgáznom kell, vagy valahol szerepelnem, de alapban is szedem és nagyon jól helyretett.

Neked is ajánlom, nagyon sokat segít és vény nélkül kapható.

2022. okt. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
16%
Szorongásos magasvérnyomásra fokhagyma fagyöngy kapszulát szedek. De csak ha stressz helyzetben vagyok.
2022. okt. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!