Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tündérhegyről bármilyen új...

Tündérhegyről bármilyen új tapasztalat? Főleg, ha az elmúlt pár évből való... Köszönöm.

Figyelt kérdés
Javasolták nekem a Tündérhegyi Pszichoterápiás és Rehabilitációs központot. Tudni kell rólam, hogy nagyon introvertált vagyok. Napirend van? Muszáj az összes csoportos terápiára és foglalkozásra bemenni, vagy mondhatok nemet egyes foglalkozásokra, úgy hogy az nem veszi rosszul ki magát? Egyáltalán való egy ilyen közösségi terápiás módszer olyan embernek, aki rendkívül introvertált (de ezzel már pont megbékélt, más dolgokban viszont kéne a segítség).

2022. okt. 28. 21:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Való, introvertált embereknek is sokat tud segíteni, plusz ez annyira nem ritka az ilyen helyeken. Van napirend, és kötelező részt venni az általános csoportokon + amikre beosztottak.
2022. okt. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csak komoly indokkal maradhatsz ki a csoportos terápiákról, mivel ez a gyökere az egész terápiás eljárásnak. Pl. ilyen, ha vhol kötelező megjelenésed van (suli/munkahely), eü állapotod miatt, esetleges volt előre vhová időpontod (pl. fogászat).


2,5 éve voltam. Én is introvertált vagyok, és elég nagy az a hely, hogy találj magadnak teret, de a terápiás közeg miatt, úgy is rájössz, hogy a kommunikáció kulcsfontosságú és igazából elég kijelntened, hogy most szeretnél egy kicsit egyedül lenni- meg fogják érteni a szobatársaid meg mások is.


Van napirend, bár a reggeli gyógyszerosztásra nem mindig mentem ki időbe (volt olyan nővér, aki nem kapta le a fejedet ilyenért). Ha jól emlékszem gyógyszerosztád olyan 7 óra körül volt, aztán reggeli, 8-8:30 nagycsoport (ez nem 2x vagy 3x volt egy héten) és utána kiscsoportos foglalkozások/egyéni konzultációk. Általában a művészetterápia volt az, amire délutánonként került sor. Aztán volt lightosabb nap, meg zsúfoltabb. De a napod többsége így is szabad.

2022. okt. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!