Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy jobban aludjak?

Mit tegyek, hogy jobban aludjak?

Figyelt kérdés

Már egy jóideje alvászavarral küzködök, sosem tudok normálisan elaludni, minden egyes éjszaka órákig forgolódok, várva hogy elnyomjon az álom.

Nemrég kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem van, amire el is kezdtem gyógyszert szedni, de az sem hat semmit, ugyanúgy alig tudok elaludni. Lefekszek 9-kor, és este 11-kor is csak úgy vagyok, mert nem tudok aludni. Én már egy csomó "trükköt" kipróbáltam, de nem jött be egyik sem.

Ilyeneket, mint például:

- este után nem eszek

- egy órával lefekvés előtt minden elektronikai eszközt leteszek


Aki hasonló cipőben jár/járt az tud valami tippet adni erre?


17/f



2022. okt. 30. 19:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Én egy éve küzdök benne már, igazából amiket javaslok:


Napközben foglald le magad, beszélgess ne zárkodj be.


Melatonin, nem kell bio, jó a sima is 1mg-os változat. Én régen 2-3at használtam, már 5-öt veszek be, ez fölé ne menj!


Ha nem is vagy álmos, ne feküdj le, én ezzel csesztem el, mert mindig inkább órákig feküdtem. Kell felj, telefonoz, néz filmet stb. Ha nem álmosodsz el, akkor maradj fel egész éjszaka, másnap biztosan tudsz majd. 2-3 nap alvás nélkül rossz, de nem lesz semmi bajod.


A harmadik, hogy ha hosszabb óta tart, akkor érdemes elmenni pszichiáterhez, mert ezeknek általában 90%ban valami lelki baj miatt van. (Lehet ez kilátástalan élet, szerelmi bánat stb.) Ő majd adni fog antidepresszánst, ne félj tőle, nem szoksz hozzá, segít elaltatni. Én a yarocent ajánlom neked, este 15mg-ot.


Negyedik, kivizsgálások, ezzel kezd. Mondtad, hogy van pajzsmirigy problémád. Nem fog egyből jobb lenne az alvásod, ezzel várni kell, míg hatni kezd a gyógyszer. Vérvételt érdemes csinálni, vashiány, koleszterin szint. Érdemes egy agyi ct-t csinálni. Menj el kezdésnek egy neurológushoz, ő csinál vizsgálatokat is, altatót add azt ne szedd be semmiképp, mindenképpen csak antidepit szedj, ha szedni akarsz valamit, vagy melatonint.


Alváslabor a következő, ha hosszabb ideje fent áll. (hónapok, évek)


Igazából ezeket tudom javasolni. Én mint mondtam 1 éve szenvedek inszomniában, szóval tudom már miről beszélek. Fogad meg, én is örültem volna, ha anno valaki segít, ezért segítek én is neked.


Egy kérdés így a végére, volt olyan hogy nem tudtál aludni egész éjszaka? És olyan, hogy hajnalban tudtál csak?


Baromság, hogy ne néz tévét meg ne telefonoz éves előtt, sőt enni is ehetsz. Sokkal rosszabb, ha éhesen lefeküdni, és éjszaka enni.

2022. okt. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
alvás előtt*
2022. okt. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!