Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az jó pszichiáter aki olyan...

Az jó pszichiáter aki olyan mindd hogy ne hárítsuk másra a felelősséget?

Figyelt kérdés
Èn ezt úgy èrtelmeztem hogy tehát minden az èn hibám ès mindenèrt magamat okolom .

2022. okt. 31. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez azt jelenti, hogy amiért Te felelsz, azért Te felelsz, nem azt, hogy mindenért Te vagy a hibás.


Ennyiből nem lehet tudni, jó pszichiáter-e, vagy hogy éppen ebben a helyzetben jól látja a helyzetedet.

2022. okt. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Helyzet függő, de általánosságban igen, igaza van.


Alapból nem okolni kell valamit, hanem leírni a problémát, melléírni a lehetséges megoldásokat és elkezdeni megvalósítani azokat. Amíg bűnbakot, meg felelőst keresel addig ugyanabban a pöcegödörben fogsz ücsörögni.

2022. okt. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Amúgy is utálom de a városunkban nincs másik . Egyáltalán nem èrzem úgy hogy megèrtene hogy èrdekelnèm. Csak gyógyszerekk töm. De èn nem elnyomni akarom hanem megoldani a problèmát . Múltkor is úgy megbántott hogy komolyan úgy èreztem szèt szakad a lelkem ès öngyilkos akartam lenni .
2022. okt. 31. 13:44
 4/5 anonim ***** válasza:

a pszichiáter ha nincs pszichoterapeuta végzettsége nem is fog mást csinálni mint pár alapkérdést feltenni és gyógyszert felírni.

ha sztk-ban vagy ő tud adni beutalót a pszichológushoz, akinek ez lenne a feladata

2022. okt. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez ìgy önmagában kevés infó. Ha te vagy a felelős valamiért, akkor ne háritsd másra. Ha nem te, akkor ne vedd magadra a felelősséget.
2022. okt. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!