Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy velem van a baj,...

Lehet, hogy velem van a baj, de csak engem visel meg mentálisan a jelenlegi helyzet?

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok, nem sikerült időben továbbtanulnom... Most szeretném folytatni és karriert építeni, hogy 35 éves koromra legyen valami, amit fel tudok mutatni és elégedettebb legyek az életemmel. Úgy érzem, egy nulla vagyok, egy senki, hogy sosem érek el semmit az életben. Minden barátomnak minimum 1 diplomája van, félmillás keresete. A covid óta kezdem teljesen elkeseredetten érezni magam, depressziósnak, főleg amiatt, hogy ennyire el van húzódva ez az egész, hogy mire valamennyire vége lett, addigra jött ez a háború és most ezek az árak az egekben, miközben így is alig fizetem az albérletet. Ma már azon bőgtem mint egy óvodás, hogy semmi nem lesz jobb, semmi nem fog változni, hogy gyomorgorccsel megyek már a boltba is, mert tudom előre, hogy alig bírok megvenni bármit is. Ilyenek, hogy új ruha, vagy fodrász már luxus nekem. Teljesen sötéten látom a jövőt, úgy érzem minek is tanuljak,minek legyenek álmaim vagy terveim, amikor ennyire gáz a helyzet az országban és lassan már mindenhol máshol is. Hogy minek képzeljem el a jövőm, amikor lehet pár év múlva minden összeomlik.


Lehet velem van a baj, de csak rám van ilyen hatással az, ami a világban zajlik?


2022. nov. 2. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

nem csak rád.

amúgy meg 8 osztállyal sokkal többet lehet keresni, mint diplomával.

2022. nov. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is kb ezt érzem, csak én most hagyom ott az egyetemet, mert elkezdtem, csak ahhoz képest milyen jól indult (gimiben évekig az adott szakra készültem, jó eredményeim voltak, mindennek utánanéztem, lelkes voltam, felvettek), eléggé negatívan sült el, mert nem ebben látom a jövőm, nem szeretem. És fogalmam nincs, mit tanuljak majd. Sokszor megkérdőjelezem azt is, minek menjek egyetemre,minek szenvedjek vele, ha egy mekis dolgozó többet keres.
2022. nov. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
én is így érzek.
2022. nov. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!