Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet nevetés ellen tenni?

Mit lehet nevetés ellen tenni?

Figyelt kérdés

Ha mondanak valami viccet)vicces vicces helyzet történik, akkor elkezdek nevetni(persze nem hangosan), de ez később többször is eszembe jut, aztán később is nevetek rajta. Viszont annyira idegesít, hogy nem bírom visszatartani, mert komolyabb helyen, vagy ahol komolynak kell lenni, előjön, és qrvára idegesít. Pl van egy családi beszéd, és ha épp eszembe jut az adott vicces dolog, akkor magamba nevetek rajta, amit már nem egyszer észrevettek szerintem.

Mit tudnék ellene tenni, és mi okozhatja?


2022. nov. 3. 05:04
 1/4 anonim ***** válasza:
7%

Szorongás.

Pszichoterápia, kognitív terápia oldja. Megtanítja, hogy a valóságban legyél.

2022. nov. 3. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Ez tényleg szorongás?

Én tini koromban mindenen tudtam nevetni és a kérdezőhöz hasonlóan, ha valami olyan eszembe jutott, akkor bárhol, buszon is, na ott is ciki!

Elmúlt, de azt eddig nem tudtam, hogy szorongás okozta. Nem hiszem, hogy szorongtam volna... az élet lett azóta komolyabb és azokhoz az évekhez képest némileg mondjuk úgy "lehangolóbb". Inkább az lehetett szerintem, hogy azért "nem voltam a valóságban" (ha ez ezt jelenti), mert az akkor nem érdekelt! Hozzám képest 20-30 évvel idősebb emberek társaságában nem igazán volt oka annak, hogy én arra figyeljek miről beszélgetnek, hisz hozzászólni nem tudok. Magyarul és röviden: unalom!

2022. nov. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy néhány elírás van a kérdésemben, csak még reggel volt :D


Munkahelyen is már előfordult, de ott ha észrevették, próbáltam telefonon mutatni random vicces képet, hogy ezzel leplezzem, hogy amúgy teljesen máson vihorászok...

2022. nov. 3. 15:05
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen normális. Biztos bele lehet magyarazni valamit, de velem is mindig ez van, én csak úgy teszek mintha köhögnék, persze akkor is hülyének néznek de talán kicsit kevésbé. Ami tipp meg bevált nekem hogy gondolj valami szomorú dologra aztán egyből elmegy a jókedv.
2022. nov. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!