Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus nem diagnosztizál...

Pszichológus nem diagnosztizálhat, csak pszichiáter?

Figyelt kérdés
2022. nov. 6. 23:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Klinikai szakpszichológus diagnosztizálhat.
2022. nov. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
Persze. Pszichológus nem orvos.
2022. nov. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Engem az orvos nem tudott. Ezért küldött pszichológushoz, mert ő teszteket is tud csináltatni.


De azóta ezt a diagnózist tévedésnek tartják.

2022. nov. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
Nekem 2 diagnózisom van. Egyiket pszichiáter adta másikat pszichológus és a pszichiáter írta rá a lapomra.
2022. nov. 7. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

4-es


Mik ezek?

2022. nov. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Csak azért gondoltam, mert egy pszichológus is alsóhangon 5 évet tanul az egyetemen (de általában többet), tanulnak a mentális zavarokról, azt értem, hogy gyógyszert nem írhat fel, mert nem orvos, de nem állapíthatja meg, ha azt látja a beszélgetesek alkalmával, hogy pl valaki depressziós, szociális fóbiás stb?

Járok már egy ideje pszichológushoz, szorongással, azt tudom, hogy nem vagyok súlyos eset, illetve vannak jobb és rosszabb időszakjaim, de azért én kíváncsi lennék, az esetemben lehet-e szó pl generalizált szorongásról, mert arra gyanakszom (illetve enyhe szociális fóbiára). De a pszichológus soha nem mondott semmit ezzel kapcsolatban. Én nem akarom magam a netről diagnosztizálni, de ha meg akarom tudni, hogy akkor most erre lehet-e diagnozist felállítani, akkor el kell mennem pszichiáterhez?

2022. nov. 7. 09:20
 7/11 A kérdező kommentje:
Mert tényleg érdekelne, nem akarok találgatni. Sok tünet igaz rám, de nem merném kijelenteni, ezért érdekelne egy szakértő véleménye. De azért hétköznapi stressznél meg már többről van szó nálam
2022. nov. 7. 09:21
 8/11 anonim ***** válasza:
43%
Megállapíthatja, de egy sima mezei pszichológus nem ért például a skizofrénia, bipoláris depresszió, skizoid, paranoid egyéb kórképek differenciálásához úgy, mint egy pszichiáter. Klinikai szakpszichológus tesztekkel alátámaszthatja vagy megállapíthatja a diagnózist.
2022. nov. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%
"A klinikai szakpszichológus feladata: A pszichés problémák széles körének felismerése és diagnosztizálása gyermek-, felnőtt-, és időskorban. A klinikai szakvélemény kialakítása és ennek alapján adekvát kezelési terv megfogalmazása. A pszichés problémák kezelése és gyógyítása, valamint az egyén problémamegoldó és megküzdő képességének fejlesztése, hogy önállóan meg tudjon küzdeni a fizikai és pszichoszomatikus betegségekkel, egészségi állapotával (pl. öregedés, meddőség, rokkantság, kiégés) vagy az őt ért traumákkal. Az intervenciók értékelése és kutatása."
2022. nov. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%
A klinikai 5+4 évet tanul.
2022. nov. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!