Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az hogy lehet hogy az egyik...

Az hogy lehet hogy az egyik pszichiáter kizárta a másik meg 5 perc beszélgetés után paranoid skizofréniát diagnosztizált nálam ?

Figyelt kérdés

Tavaly töbször bekerültem sajnos pszichiátriára, az ottani pszichiáter több beszélgetés után kizárta és nem-meghatározott perzisztáló tartós paranoid zavart állapított meg.Sajnos ez a pszichiátri messze van a lakóhelyemtől ezért egy közelebb lévőre kértem át magam és az orvos jó ha 5 percet beszélt velem és haza küldött paranoid skizofréniával.

Szerintetek érdemes lenne visszajárni az előző pszichiáterhez ?



2022. jan. 8. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A pszichiátriás szerintem hitelesebb, de elmehetnél harmad véleményért is
2022. jan. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%

Saját magad is tudod diagnosztikálni a pszihés állapotodat a neten pl.:webbeteg


Utána nézél mik a skizo,paranoia,depreszió tünete és elemzed, hogy mi jellemző rád és ez alapján eldöndöd mit van.


Vakon nem kell megbíznod semmilyen orvosnak sem, csak azért mert diplomája van.

2022. jan. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%
Az is lehet, hogy a két vizsgálat köztöt eltelt némi idő és az állapotod is változott.
2022. jan. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az első válaszolóval. Az első pszichiáter kórházi körülmények között beszélgetett veled több alkalommal, ez idő alatt egyre jobban megismert és nyomon követte az állapotodat. Ezek a körülmények pedig egy pontos diagnózis felállítását teszik lehetővé. A második pszichiáter beszélt veled 5 percet és adott egy paranoid skizofrén diagnózist. Ennyi idő nyilván kevés ahhoz, hogy valakinek felmérjék a mentális állapotát...

Én visszamennék a helyedben az elsőhöz. De érdemes lenne egy harmadik szakemberrel is beszélni, ha már az első kettő mást állít.

2022. jan. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Én is az elsőnek hinnék és visszamennék oda.


Neten pedig nem diagnosztizálunk semmit, ez egy nagyon rossz tanács.

2022. jan. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gyik123 ***** válasza:
27%

Én metabolikus betegségek irányába is vizsgálódnék, ugyanis rengeteg betegség okozhat mentális tüneteket. Az internet pedig nagyon is segítségedre lehet, mivel rengeteg orvosi anyag elérhető. Ha nem beszélsz angolul, akkor itt a google fordító. [link]


Itt egy példa:

Lysosomal Diseases and Neuropsychiatry: Opportunities to Rebalance the Mind


[link]

[link]

2022. jan. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!