Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvászavarra melatonin?

Alvászavarra melatonin?

Figyelt kérdés

kb 3 hónapja nem tudok aludni, egész éjjel forgolódok és fent vagyok.

Egyébként 7 éve szedek (nagyjából) tünetmentesen anti-depresszánst.


Érdemes próbálkozni a melatoninnal vagy inkább a pszichiáterhez forduljak? (aki valoszinu felir masik gyogyszereket)


2022. nov. 7. 09:10
 1/5 Chris Coleman ***** válasza:
34%

Szia,


Fontos tisztázni, hogy miért van alvászavarod, ehhez kiváló egy pszichológus. SZükség van egy idegrendszeri pihentségre, hogy az alvás beinduljon. Ha az elméd pörgött állapotban van, vagy félsz, szorongsz (akár attól, hogy nem fogsz elaludni), úgy sajnos nehezen fog menni. Az alábbiakat javaslom:

1- Pszichoterápia

2- Minden kék fényt kibocsjátó eszköz kerülése az alvás előtti órában (tv, telefon.), ugyanis csökkenti a melatonin szintet

3- Olvasás az ágyban és ha lehet valamilyen regényt, történetet(tehát amit vizuálisan el tudsz képzelni). Az agy ilyenkor kéepekt alkot és már el is vonódik a fókusz a szorongásról. Ha álmosodsz, könyvet tedd le és szem becsuk

4- Fényeket kiiktatni (ablakból beszűrődi). H anem megy, akkor a szemre egy szemlekötő.

5- Hőmérséklet a szobában alacsony legyen, viszont jól be legyél takarózva. Ezáltal a maghőmérsékletet picit hűlni fog, ami szintén segít az alváshoz.

6- Elalvás előtt nem iszunkn semmilyen foyladékot

7- Okos óra vétele, ami monitorozza az alvást. Sokszor van, hogy felszíni alvásunk van és azt hisszük nem aludtunk semmit, azonban megnyugtatólat hat ha tényleg látjuk, hogy sikerült aludni

8- Mindennap azonos időben menj az ágyba olvasni és aludni. Azonos időben is kellj. Ha kevés volt az avlás nem gond, az azonos idők miatt a szervezet rááll arra, hogy kiahsználja majd az alvás időt

9- Nap közben kerüld az alvást

10- Vitamin szint rendben legyen, főleg Mg, B6-B12. (Magnerot, Millgamma)

11- Amit kérdeztél a MElatonin. Ez idővel 30 felett fokozatosan csökken. Alvás előtt vegyél be egy 10mg-ot kb félórával.


Barátilag ajánlom ha már minden kötél szakad Évát : [link]

A legjobb a szakmában.


Boldog Napokat,

Chris

2022. nov. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves Chris,


Ez komoly válasz. Nagyon köszönöm!


Könyveket már beszereztem. Pszichologust is kerestem már és megyek hozzá.

2022. nov. 7. 09:30
 3/5 anonim ***** válasza:
8%
Én használtam melatonint egy darabig, az első pár héten valamennyit segített, de sajnos hosszú távon nem tapasztaltam javulást, csak azt, hogy baromi drága és még kevesebb pénzem maradt hónap végére :D Úgyhogy én abbahagytam egy idő után. Viszont szerintem is érdemes a pszichiáterednek megemlíteni ezt a tünetet, és neki feltenni ezt a kérdést, hogy érdemesnek tartja-e próbálkozni vele, mielőtt ad rá más gyógyszert.
2022. nov. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3: Köszönöm a választ, a pszichiátert felhívom, de az is olyan körülményes, mert olyan nehezen tudom elérni és majd tuti sokéra kapok időpontot.


Egy új pszichiáterhez elmenni az meg megint egy új hosszutávú együttműködést követel meg. És persze sok pénzt. Mert a mostani az állami doki.

2022. nov. 7. 09:57
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

Dr Hermanne Fogarassy Eva egy hatalmas kamu kuruzsló ! Horror pénzért beszél a nagy semmiről. Megérdemelné hogy valaki jol feljelentse!

Többet ér egy csésze citromfű tea.

2022. dec. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!