Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvászavar ellen mit lehet...

Alvászavar ellen mit lehet tenni? Vagy ez normális? Lehetséges, hogy az alkoholtól nem bírtam az éjszaka aludni?

Figyelt kérdés
Általában jól és eleget alszom (hétköznap 6-7, hétvégén 7-8 órát), de tegnap lefekvés előtt (22:45 körül) megittam 0,25 liter citromos sört, de nem tudtam elaludni, félóránként felkeltem az ágyamból, mert nem jött álom a szememre. Aztán 2 óra körül bevettem egy paracetamolt, hátha annak is van altató hatása, de fél órával azután még mindig nem aludtam, így kimentem sört inni fél 3 körül, 0,25 liter sima sört. Viszont ezután szintén nem tudtam elaludni, csak ilyen 10-20 percekre. Szóval aludtam összesen vagy 1-2 órát, pedig tegnap fél órát bicikliztem is. Melatonin van még itthon, régebben szedtem, de ma este majd fogok is belőle bevenni. Viszont egy kis alkoholt is meginnék még ma lefekvés előtt, hogy könnyen menjen az elalvás. Mit tanácsoltok? Időszakos alvászavar ellen mi válik be? Nektek is szokott lenni hasonló?

2022. ápr. 20. 09:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Az alkohol segíti ugyan az elalvást, de rontja az alvás minőségét. Én a helyedben nem innék alkoholt lefekvés előtt. Ellenben érdemes kajálni valamit (persze nem túl sokat). Sokat segíthet az alváshigiénia kialakítása is. Például minél nagyobb sötétség a lefekvés előtti 1-2 órában, ideális hőmérséklet (ami egyénenként változik). Ha ez nem elég, lehet melatonint, ashwagandhát szedni.


Viszont a legtöbbet az segít, ha fizikailag és/vagy szellemileg el vagy fáradva. A mozgást viszont nem lefekvés előtt érdemes erőltetni, inkább napközben. Lefekvés előtt unalmas/monoton szellemi tevékenységet érdemes végezni (pl. tanulás). Ha ehhez monitort nézel, éjszakai módot (kékfény szűrése) beállítani, és még így is visszavenni a fényerőt.

2022. ápr. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem a xanax vált be igaz az nem altató, de jól lehet tőle aludni.
2022. ápr. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!