Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A ripedon depresszió ellen van?

A ripedon depresszió ellen van?

Figyelt kérdés

Most kaptam nemrég a ripedont depresszió ellen, de ahogy nézem a találatokat pl webbeteg oldala és házipatika mindegyik azt mondja, hogy a depressziót antidepresszánssal kezelik, mert a ripedon az antipszichotikum ami a tudathasadásra és a skizofrénia ellen van. De nekem olyanom nincsen...


Tudja valaki, hogy alkalmazható-e a ripedon (riszperidon) depresszió ellen? Ismeri valaki ezt a tudatmódosító szert?


A válaszokat előre is köszönöm!



2022. nov. 7. 09:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
7%
Az orvos tudja, hogy mire adta.
2022. nov. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, ő azt mondta hogy depresszióra.
2022. nov. 7. 09:52
 3/14 A kérdező kommentje:
Ugyanakkor felettéb érdekes, hogy semmi változást nem érzek. Pedig már több mint 1 hete szedem.
2022. nov. 7. 09:53
 4/14 anonim ***** válasza:
14%
kb. 2 hét kell a hatáshoz
2022. nov. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2022. nov. 7. 09:57
 6/14 anonim ***** válasza:
34%
Én is kaptam antipszichotikumot depresszióra. 2-3 hét mire érzed a változást.
2022. nov. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Mikor mennél kontrollra?
2022. nov. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
14%

Olyan, hogy "tudathasadás" nincs.


Az antipszichotikumokat nem csak skizofréneknek adják, hanem pl. bipolárisoknak is, ha nincsenek jól. Meg még sok mindenkinek.


És miért hívod tudatmódosító szernek? Ez is fura nekem. Én évek óta szedem, de nem gondolok rá úgy, hogy tudatmódosító. Éppenséggel pont az antipszichotikumnak köszönhetően tudok funkcionálni, aludni, enni, viszonylag normális életet élni.

2022. nov. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak: Azért nevezem tudatmódosítónak mert a riszperidon hatóanyag az antipszchiotikumok családjába tartozik, és ez azt jelenti hogy tudatmódosító. Wikipédián is így hivatkoznak rá és a webbeteg honlapon is.


7-es, milyen kontrollra? Kellett volna mennem? Nem szóltak ilyenről

2022. nov. 8. 07:58
 10/14 anonim ***** válasza:
14%

9


Akkor mindenkitől kérném, akik nullára értékelték a válaszamat, hogy linkeljék (idézet, idézőjel, forrásmegjelölés), hogy mi az a tudathasadás és hol írják, hogy az antipszichotikumok tudatmódosítók.


Köszi.


8-as voltam

2022. nov. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!