Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges hogy egyszer csak...

Lehetséges hogy egyszer csak nem jó tovább az anti-depresszáns amit szedek?

Figyelt kérdés

7 éve szedem minden reggel az anti-depresszánst tünet nélkül. Viszont kb szeptember óta nem tudok aludni.


Ugyanigy kezdődtek a bajaim az anti depi szedése előtt. Lehetséges hogy egyszercsak immunis lettem a mostani gyógyszeremre?


2022. nov. 8. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Sok oka lehet annak, hogy nem tudsz aludni, innen ezt nyilván nem fogjuk tudni sajna megmondani. Nem tartom lehetetlennek épp, de valahogy kicsinek érzem az esélyét, hogy hirtelen ez megváltozzon. Gondolj át mindent, nem változott meg semmi az életedben? Meló, párkapcsolat, vagy akár étkezésben drasztikusabb változás, bármi?


Az amúgy tuti, hogy ha ezen pörögsz, akkor már önmagában ettől a gondolattól sem fogsz tudni aludni/felerősíti a problémát.

2022. nov. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia,


Köszi a választ. Van 2 projektem ami nyomaszthat... ami szóba jöhet mint probléma. Az egyik egy autóval kapcsolatos. A másik meg hogy munka mellett járok iskolába és most vannak a vizsgák.

Az autómat eladom, a vizsga meg hónap végén lesz.


Más nagyobb dolog nincs most az életemben...

2022. nov. 8. 16:03
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem felejtsd el egyelőre azt, hogy az antidepresszáns okozza. Már csak azért is, mert a hosszan kialakuló hatása miatt azt pláne nem érdemes abbahagyogatni és újrakezdeni. Amíg nem mennek ki ezek az ügyek az életedből, addig legalábbis én nem feltéelezném, hogy emiatt nem tudok aludni. Próbálj meg este az utolsó pár órában stresszmentes lenni. Én pl. egyenesen kikapcsolom a telóm és az internetet, akkor már csak olvasok és filmezek, hogy véletlenül se zavarjanak meg. Fáraszd ki agad fizikálisan lvás előtt, fekvővel, akármivel. Próbálkozz ilyesmikkel, lehet, hogy találsz valamit, ami hasznos. Ha ténylegesen a stressz indukálja a nehéz alvást, akkor valami ilyesmit tartanék kulcsnak.
2022. nov. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot.

Sportolni járok heti 3szor, de pont most azt is hanyagolom 2-3 hétig, mert úgy érzem több pihenésre van szükségem a sok stressz mellett.


Csütörtökön megyek a pszichiáteremhez, vele konzultálok, hogy mit mond a dolgaimra. Meg jövőhétre bejelentkeztem egy pszichológushoz. ( Régebben jártam már és sokat segített a nehéz időkben).


Könyvet is szereztem pont mert más is ajánlotta.


Köszi szépen!

2022. nov. 8. 16:25
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha hanyagolni akarod a sportot, akkor is fáraszd ki magad legalább elalvás előtt valami olyannal, ami hamar kifáraszt, de nem pörget fel, a fekvő pl. ilyen (nekem legalábbis). Könnyebb utána aludni. De amúgy a sport a legjobb stresszlevezető, én nem hanyagolnám, de persze a te dolgod.
2022. nov. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen jó amit írsz. Lehet nem fogom hanyagolni. Most ezt a hetet kihagyom az biztos.


Az elmúlt 2 évben végig toltam a heti 3 edzést és néha mar azt éreztem h görcsösen csinálom. Féltem abbahagyni, mert utána nehéz ujrakezdeni :)

2022. nov. 8. 16:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Rendbejöttél?
2022. nov. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most látom, mind a 3 válaszom 0%.os lett. Ki ennyire elvetemült? :D
2022. nov. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!