Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális-e, ha nincs igazi...

Normális-e, ha nincs igazi személyiségem?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre magamban, hogy minden egyes személyiségjegyemet és elvemet én írtam meg saját magamnak. Nem léteztek ezek bennem, amíg rá nem jöttem általános iskolában, hogy ez nem normális és kitaláltam magamnak néhányat. Az ijesztő az egészben, hogy ezeket tetszés szerint bármikor meg is tudom változtatni. Pl. most az van a fejemben, hogy utálom az alkoholistákat, de bármikor el tudnám dönteni, hogy az legyek. Vagy félek a pókoktól, de bármikor át tudnám írni a fejemben, hogy ne féljek tőlük. Nincs olyan ami tetszene nekem, anélkül, hogy előtte eldöntöm, hogy tetsszen. Az a legijesztőbb, hogy emlékszem, hogy egyszer kiírtam már egy hasonló kérdést a gyakori kérdésekre, de nem találom a kérdéseim közt. Elfelejtettem már, hogy pontosan miről írtam, de a válaszokra emlékszem. Valamint abban is biztos vagyok, hogy a kérdésem a naplómba is átmásoltam, de ott se találom. Nem emlékszem, hogy kitöröltem volna... Arra is emlékszem, hogy már sokszor jöttem rá furcsa dolgokra magammal kapcsolatban, de ezeket a tényleges dolgokat újra és újra elfelejtem. Így elég nehéz megismernem saját magamat. Ami még furcsa bennem, hogy olyan sincs bennem, hogy tűrés határ. Sosem jött szemben velem "a najó elegem van" érzés. "Indulatból" is csak akkor cselekszem, ha előttte eldöntöm, hogy azt kéne tennem. Semmi sem igaz velem kapcsolatban. Mindent bármikor át tudok írni magamban arra kitérve is akár, hogy türelmes legyek-e, féltékeny legyek-e, magabiztos legyek-e és hasonlók. Mintha én írnám a saját karakteremet. Emiatt sokszor érzem magamat üresnek is... A párkapcsolataimba sem érzések alapján ugrok bele, hanem csak eldöntöm, hogy összejövök vele. Aztán azt is eldöntöm szeressem-e. Az is ijesztő, hogy tudom magamban, hogy akár egyik percről a másikra ez is megtudna változni ha akarnám. Kissé félek magamtól is, mert tudom, hogy ezáltál bármire képes lennék és kiszámíthatatlannak tartom saját magamat.

Őszintén szólva nehéz elmagyarázni, de remélem érthető volt.

Mennyire normális ez? Másoknak is megfordul ilyen a fejükbe? Mit kezdjek ezzel?


20/L



2022. nov. 8. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Ez teljesen normális, én is így vagyok ezzel
2022. nov. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
Borderline.
2022. nov. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Mindenki ilyen, csak a legtöbben nem tudják ezt magukról. Azt hiszik ezért, hogy van valamiféle személyiségük. Neked több az önreflexiód, úgy látszik, mint a legtöbb embernek.
2022. nov. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
a kérdés kiírója: C3PO
2022. nov. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


4. válaszoló, az mit jelent?

2022. nov. 8. 23:50
 6/6 anonim ***** válasza:
65%

Látszólag nem válasz: Próbálj meg kicsit kifelé figyelni. Ahogy én a depressziómmal, te is talán túl sokat foglalkozol önmagaddal. Én hajlamos vagyok végtelenségig rágódni magamon. Neked mintha nem a rágódás lenne a középpontban, hanem ez a bizonytalanság. De ami hasonlít, hogy magadban pörög az agyad. Én a helyedben azt csinálnám, hogy ha minden ilyen szabad és súlytalan, akkor válaszd mindenből a legjobbat! Örülj mindennek, ne félj semmitől! :-) Ha ezt választva jól érzed magad. Ha nem, akkor mégsem vagy olyan szabad. Másrészt, OK, ezt most megállapítottad magadról. Akkor most kicsit figyelj kifelé, feledkezz meg magadról és a tulajdonságaidról! Mi újság odakint? Hogy vannak a többiek? Figyelj másokra!

A 4#es megfejtése: [link]

2022. nov. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!