Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szelektív mutizmusnak...

Ez szelektív mutizmusnak számít vagy nem?

Figyelt kérdés

Utánanéztem a témának, mivel amikor először láttam a leírását akkor magamra ismertem. De szinte mindegyik esetben azt mondták róluk, hogy a család egy részével és közeli barátokkal sokat beszélnek, de másokkal egyáltalán nem.

De nálam megvan az egyáltalán nem és a nagyon sok is, de van egy amolyan átmeneti zóna, akiknek a kérdéseire röviden és halkan többnyire képes vagyok válaszolni, bár a fejemben szinte minden szituációra próbálok felkészülni és csak így megy. De igazából ez sokat javult kisebb korom óta.

Amikor 8.-ban az ofő megkérdezte az osztályt, hogy ki változott legtöbbet 5. óta, az egyik osztálytársam azt mondta, hogy "a (nevem) megtanult beszélni". (És akkor már a mostani "csendesen és ijedten, de válaszolok" volt jelen az iskolában) Szóval előtte mindenképpen rosszabb volt.


Viszont azért gondolom, hogy mégis az lehet, mert nagyon sokszor van (főleg idegenekkel, feleléskor és akkor ha ismerőstől kell valamit kérdeznem/kérnem), hogy ténylegesen nem vagyok képes megszólalni. A blokk nyilvánvalóan mentális, de nagyon fizikainak érződik. Néha még a számat is kinyitom, néha tátogok is, de egyszerűen nem tudok hangot kiadni, egyáltalán. Gyakran még egy köszönésre se vagyok képes, néha még olyanoknak se, akiket már 6-8 éve ismerek. (Többnyire itt osztálytársakra és tanárokra gondolok. Ja és azért ennyi, mert 8 osztályos gimibe járok)


(Egyébként esélyes, hogy auzista vagyok, legalábbis eddig 2 pszichológus és egy autistákkal foglalkozó gyógypedagógus is azt mondta, hogy valószínűleg az vagyok, de diagnózisra csak januárban fogok menni, szóval nem biztos. Igazából amikor az autizmusról olvasgattam, akkor találkoztam ezzel a fogalommal, hogy szelektív mutizmus, mivel sok helyen fel volt sorolva ez is mint jel.)


17L



2022. nov. 11. 19:57
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
Lehet.
13 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
36%
Én még nem láttam olyan pszichológust, aki ne diagnosztizált volna úgy ilyen vagy olyan betegséggel, hogy még egyetlen szót sem beszéltünk. Nekik a legkönnyebb, hiszen pl. ha autószerelőhöz viszed az autódat, ő nem mondhatja, hogy de márpedig baja van és meg kell javítani, ha egyszer nincs. De a pszichológus egy akkora habiszti szakma, hogy hihetetlen. Azt dumál beléd, amit akar, utána meg zsebre teszi a pénzt. Már ha van olyan hülye, aki fizet neki. Érdemesebb prostihoz menni, az is meghallgat és még kefél is előtte/utána.
2022. nov. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Psycho ***** válasza:
62%

Kedves #1, látom nagy szakértő vagy, gondolom végigjártad minimum az 5 év pszichológusképzést, hogy ilyen terjedelmes ismeretekkel rendelkezel a szakmáról, hogy ennyire alapos képet alkothass róla. Kérlek mesélj még!

Kérdezd meg azokat, akik rengeteget köszönhetnek a pszichológusoknak, hogy nekik mi a véleményük? :) Vagy nyilván, csak beképzelték, hogy jobban lettek, ugye?


Kérdező! Ennyi leírásból nyilván nem diagnosztizálunk, így nem zárható ki egyik sem. De tény, hogy amit írtál, az szelektív mutizmusra utal. Az jó, hogy lesz diagnosztika. Érdemes felvetni majd a sz.mutizmus lehetőséget, hogy nem ez-e.

2022. nov. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1-es?


Hany pszichológussal találkoztál?

2022. nov. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!