Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Muszáj dolgoznom de nem megy,...

Muszáj dolgoznom de nem megy, mi a kiút?

Figyelt kérdés

Évek óta küszködök szorongásos zavarral, de idén tavasszal összeomlott a szervezetem. Lefogytam, remegtem, nem tudtam aludni, hánytam, és derealizáció lépett fel.

Sajnos voltam hülye, augusztusig húztam a dolgot, felkerestem egy pszichiátert, és gyógyszert szedek. Növeltünk az adagon, antidepresszáns és nyugtatók.

Viszont a probléma a következő: terápiára lenne szükségem, de nincs anyagi keretem rá, semennyi. Befeküdni pedig nem tudok sehova, mert sajnos rögtön takarodnom kellene dolgozni.


Mesterdiplomás vagyok, illetve rengeteg tudományos érdemem, díjam van.


Viszont: minden munkától szorongok, a gyógyszer sem segít. A jelentkezést sem tudtam leadni. És muszáj, mert nincs pénz.

Még egy hónapig támogatnak, addig kell találnom valamit. Ha dolgozok, akkor majd tudok terápiára menni.


A probléma az, hogy amint rámegyek az állásokra, remegek, nem alszom, bever a szívem, hányingerem van. És úgy érzem kiszakadok a valóságból. Beszélni erről nem tudok senkivel, a szeretteim elpártoltak tőlem ebben az idpszakban, így teljesen egyedül vagyok. Minden nehézséget jelent, fürödni, enni, inni. 3 hete nem mostam hajat, ennyire szarul vagyok. Nem látom a kiutat.


Amit szívesen dolgoznék, ahhoz nincs képesítésem. Jelenleg angol mesterszakos diplomám van.


Amit szívesen csinálnék, és TUTI nem szoronganék, az vagy pszichológia, vagy 1-1 tanítás, vagy valami kutató munka. Ilyeneket nem találok.


Egyre reménytelenebb a helyzetem, minden reggel úgy kelek fel, hogy meg akarok halni, nem bírom ezt a szorongást. A gyógyszer segített, mert az élet más területein változtam (pl. már ki tudok menni a házból, merek boltba menni, stb). Viszont, hiába hosszú idő a gyógyulás, itt most nincs időm sajnos.

Mit tudnék tenni? Annyira jól esne, ha valaki el tudna látni tanáccsal.


Nekem az a bajom, hogy rögtön ilyen derealizáció meg szétesés meg szorongás meg pánik lép fel. Volt, hogy le kellett ülnöm az utcán, mert úgy éreztem szétesnek az épületek és nem bírom.

Olyan is volt, hogy 3 órán át zokogtam a telefonba egy rokonomnak, hogy nem bírom ezt az érzést.


2022. nov. 13. 00:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
46%

Nem bántásból írom, de neked a piszhológia, tanítás vagy kutató munka nem való- Aki ennyire szorong, és depressziós annak ilyen munkakörbe nem szabadna mennie, mert kész katasztrófa lenne a vége.

Minden problémát az elején kell megérteni. Tudni kell mi a szorongásod oka, és ezt kezelni.

Biztos oka van, de így olvasva nem értem én sem. Diplomás vagy, díjakat értél el, nyelvet sikeresen tudsz tanulni. Már így is sokkal többre vagy képes mint sokan. Ha valaki ezeket elérte azt jelenti, hogy volt szülői támogatás a tanuláshoz, volt ideje, nyugodt környezete a tanuláshoz, és volt esze hozzá. Így a többi tényleg csak úgy tűnik, hogy " nincs kedvem dolgozni, mert olyan jó, hogy eltartanak, nem kell korán kelni, megfelelni másoknak, másoknak dolgozni" De sajnos a pénzcsap kiapadt.

Én azt tanácsolom, hogy ne " pszichológia, vagy 1-1 tanítás, vagy valami kutató munka legyen az életcél, mert ez nem fog menni. Ha nincs pénzed akkor menj Tb alapon pszichológushoz. Ha az orvos úgy látja, akkor beutal a kórházba további vizsgálatokra. Szintén TB alapon. De magadat is gyógyíthatod, ha rájössz mi okozza a szorongásodat, fusztrációdat, és megpróbálsz ellene küzdeni.

Valamit kezdj magaddal, mert az önsajnálat itt most nem fog segíteni.

2022. nov. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%
Keress olyan alapítványokat, ahol TB-finanszírozott a pszichológiai szolgáltatás.
2022. nov. 13. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi a vérnátriumszinted?
2022. nov. 13. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
36%

A szorongásodat nagyon fontos lenne terápiaval is kezelni.


Gyógyszeresen is többet lehetne kihozni.


Ha dolgoznál, tudnál terápiát fizetni?


Mi a diagnózisod?

2022. nov. 13. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%
Lehetséges, hogy nyelvoktatást, vagy hasonlót (nem tudom, mi az amit még tanítanál) a neten keresztül tudnál oktatni. De előtte mindenképp szükséged lenne még terápiára, ahogy előttem is írták.
2022. nov. 13. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

Hogy érted, hogy ha befekszel valahova, rögtön takarodnod kellene dolgozni? Vannak TB-finanszírozott helyek, csak a TB-t kellene fizetned, teljes ellátást kapsz. Tündérheggyel vegyesek a tapasztalataim, de lehet, hogy érdemes lenne megpróbálnod. A Semmelweis befekvős pszichoterápiájáról ("Balassa utca") hallottam jókat: [link] A gyógyszereidet is be kellene állítani, mert lehet, hogy van javulás, de mégis vannak problémáid. Nem tudod valahogy elérni, hogy legalább a terápia végéig támogassanak?

Kicsit ismerős egyébként a helyzet, én az alapképzést sem tudtam befejezni a szorongás miatt, neked viszont mesterdiplomád van, ehhez gratula! 😊 A munkában is voltak problémáim, messze a képességeim alatti munkákat tudtam csak vállalni és volt, hogy az egyetemi óráról vagy a munkahelyemről elrohantam, mert nem bírtam a szorongást. Szóval ha egy sorstárssal beszélgetnél, írj nyugodtan privátban.

2022. nov. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
39%

Mesterdiploma és díjak: alapvetően jól bírod te a stresszt. Szerintem a pszichoterápia a te esetedben nem járna olyan látványos eredményekkel, mert már eleve jó családból jöttél, ahol támogatnak.

Dolgozni elsősorban pénzért, fizetésért megyünk, ezt vésd be. Aki azért dolgozik, mert szereti csinálni, az úgy jár, mint a tanárok...

A sport is segít. Munka mellett is sokan tanulnak, később megszerezheted azokat a képesítéseket, amiket szeretnél.

2022. nov. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem iratkozz be boxolni, vagy ülj be egy helyre iszogatni. Egyik napról a másikra elmúlik majd ez a saját magadnak generált probléma.
2022. nov. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
34%
#7-8: Látszik, hogy sosem voltatok depressziósak és nem szenvedtetek generalizált szorongástól sem, különben nem írnátok ilyet. Nekem pl. a sport vagy a társaság pont addig segít, amíg csinálom, utána rögtön visszaesek a depresszióba és visszatér a szorongásom is. 7-es, te meg nem tudom, honnan veszed, hogy támogató a családja, amikor a kérdésben világosan leírja, hogy elfordultak tőle.
2022. nov. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
21%
#9: Látszik, hogy nem értesz hozzá, van diagnózisom. Világosan leírta, hogy még 1 hónapig támogatják, tehát eddig is támogatták. A te problémádon nem tudok segíteni, mert nem is akarsz belőle kijönni, nem kértél tőlem segítséget, nem kérdezel, hanem vitatod azokat a módszereket, amik már rengeteg embernek bizonyítottan segítettek. 7-es voltam.
2022. nov. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!