Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért félek attól hogy lázálmo...

Miért félek attól hogy lázálmodok/stresszelek ezen?

Figyelt kérdés
Tegnap este megnéztem pár videót tiktokon arról hogy emberek, hogyan idéznek elő maguknak lázálmot, és hogyan tudatosítják maguknak hogy álmodnak. Na én most azóta azon szorongok, hogyha előfordul velem ilyen/vagy már most előfordult akkor nem fogom tudni mi a valóság meg ilyenek. Tudom hülyén hangzik, meg lehet tök felesleges ilyenen stresszelni, de lehet közrejátszik benne az OCD-m is. Persze tisztába vagyok a valósággal, csak ilyen tudatalatt szorongok miatta :D

2022. nov. 13. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha tudsz tudatosan álmodni, akkor előre meghatározhatod, hogy legyen valami (jelenjen meg az álmodban), amiről egészen biztos leszel, hogy álmodsz.

Pl. volt egy sci-fi, ott a szereplő a Holdat jelenítette meg álmában, és ekkor teljesen biztos volt benne, hogy álmodik, nem pedig ébren van.


Néha, ha valaki álmodik, de felfedezi, hogy valami logikátlanság van benne, ezt megjegyzi magának, akkor akár ez a logikai hiba meg is képes javulni, és ekkor megint csak lehet tudni, hogy éppen álmodsz.


Lehet azt is programozni, hogy ha valami kellemetlen álmodban, akkor ébredj fel. Én pl. képes vagyok felébredni, ha rosszat álmodom, bár arra is volt példa, hogy ez rövid ideig tartott, és akkor újra fel kellett ébrednem, mert ott folytatódott a rémálom, ahol abba maradt. Ha viszont kicsit hosszabb ideig tudtam ébren maradni (1-2 perc), akkor képes voltam változtatni az álmon, illetve másik álomba kezdtem bele.

2022. nov. 14. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Beszélj róla pszichológussal! Szakértő segítségével könnyebb megoldani minden ilyet.
2022. nov. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én is OCD-s vagyok, tudom milyen ez...🥲 Ha engem kérdezel, 100% hogy amiatt szorongsz... Én mint érintett, tudom hogy konkrétan bármit látok ami kicsit is felkavaró, azt jónéhány nap, rosszabb esetben hét kényszergondolat, és egyéb szorongások követnek meg...

Amúgy mindenki képes túlagyalni a dolgokat ... Én és az OCD-m már féltünk attól is, hogy mi van ha az egész élet csak egy szimulátor, hlott jól tudtam hogy nem az... Sokszor attol tartok megőrülök, pedig semmi közöm a megőrüléshez egy mentális betegségen kívül... (ha úgy van írj rám privátba, esetleg add meg az instád ...) Nekem is jól esne beszélni egy hasonló szorongóval!!!❤️

2022. nov. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!