Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol kezdődik a játékfüggőség?

Hol kezdődik a játékfüggőség?

Figyelt kérdés
Ha dolgozom, és nem játszottam előtte 8-12 órát mert mondjuk nem volt időm más után kattog az agyam hogy de kéne már! Mentálisan érzem a nyomást hogy játszani akarok! Kisgyerekkorom óta kockulok, mindig hosszú órákat játszottam, a szüleim sosem tudtak "Leszoktatni" mert ha elvették volna a gépem tuti kiakadok! Nem tudom rávenni magam semmi produktívra mostanság mert ismételten csak az köt le. Ilyenkor nem gondolok a gondjaimra, sokkal nyugodtabbnak érzem magam, és ebben van sikerélményem, ebben még sosem csalódtam. Nálam ez az eszképizmus, gondolom jobb mintha drogoznék meg innék. 22/f
2022. nov. 14. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

A függőség, azaz valamitől függni az az, amikor már nem tudsz élni valami nélkül, mert a hiánya agressziót, szomorúságot generál benned.

Nyílván jobb mintha drogoznál, de ez is tudna károkat okozni az életedben, ha nem kontrollálnád.

2022. nov. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Néha nem árt, eltudok menni ügyeket intézni stb, de legszívesebben ezzel töltöm az időmet, ott tudok csak sikereket elérni, az életben mindig kudrarcot vallok, és meguntam az életet.
2022. nov. 14. 22:33
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom hol kezdődik, de a te esetedben ez teljesen bizotosan játékfüggőség. Már ha ez volt a kérdés.
2022. nov. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Valószínűleg az, dehát a külvilág nem is érdemel figyelmet..
2022. nov. 14. 22:52
 5/6 Phoney ***** válasza:
65%

Ott, ahol minden pszichés függőség: ahol kényszeressé válik, azaz akkor is játszol/játszanál, ha nem akarsz/akarnál. Ezt elég nehéz felismerni akkor, amikor még igazán élvezed, szóval olyankor max. úgy tudod felismerni, ha több hetet kihagysz és megfigyeled az érzéseidet.


Viszont ha tudatosan is ott tartasz, hogy "ott tudok csak sikereket elérni, az életben mindig kudrarcot vallok, és meguntam az életet", az gyakorlatilag garantálja a függőség kialakulását. És ne képzeld, hogy a játékbeli sikerélmény örökké működni fog, egyszer csak ott állsz majd kiüresedve, de nem tudod abbahagyni, mert nincs másod. Vagy mondjuk inni is kezdesz mellé, hogy továbbra is élvezni tudd... valameddig.

2022. nov. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az 5-öst lepontoztátok pedig nagyon jól leírta
2023. febr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!