Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megoldás az, ha egy számítogép...

Megoldás az, ha egy számítogép függő gyerektől teljesen megvonják a számítógépet?

Figyelt kérdés

A bátyám elvileg játékfüggő. Legalábbis a szüleim ezt mondják. A szabadidejében mindig számítógépes játékokkal játszik, de emellett sokszor megy a barátaival sportolni is. Szerintem a szüleim kicsit túlreagálják, mert napjainkban a kamasz fiúk általában ezt csinálják.

Tény és való, hogy sokszor ideges( nem tudom, hogy ettől-e) és tényleg nagyon sokat játszik, ha pedig segítenie kell itthon, állandóan siet, hogy mehessen játszani. Ha kell, hazudik is azért, hogy játszhatson.Mióta az eszemet tudom, anyával nagyon sokat veszekednek, és szerintem anya próbálja erre fogni azt, hogy néha kezelhetetlen a bátyám. A szüleink úgy gondolják, hogy a játék teljes megvonása lehet a megoldás, de szerintem nem.

Ti mit gondoltok erről? Normális ez? Mi a megoldás?



2020. jún. 14. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez a mai világ rákfenéje, eleinte lehet korlátok közé szorítani a játékidőt, aztán egy kamasznál ez sajnos kicsúszhat a szülő kezéből. Ha már hazudik a játék érdekében akkor nem kérdés, hogy függő-e. A teljes megvonás még több hazugságot produkálna, de ez egy nagyon nehéz kérdés. Örülök, hogy már nagyszülő vagyok.
2020. jún. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%

Nem szabad megvonni teljesen max lekorlátozni vagy mondjuk ha segít otthon valamiben akkor megengedni neki, hogy játsszon tovább

A teljes megvonás phszihés tünetekkel és gyakori agresszív dühkitörésekkel és összeveszéssel fog járni

Tinédzserkoromban én is játékfüggő voltam egész fél napokat internet kávézóban ültem, mostmár annyira nem érdekel csak unaloműzésként játszok

2020. jún. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A függőség nem attól lesz függőség, hogy hazudik miatta, a kamaszok állandóan hazudnak a szüleiknek, ez a lázadási folyamat része. Akkor lesz valami tényleg függőség, ha már nem képes az élet egyéb területein funkcionálni miatta, pl. a jegyei romlásához vezet, vagy erodálódnak a szociális kapcsolatai. Más szóval, amíg képes magától rendszeresen félretenni a játékot, hogy valami mást csináljon, akár kötelességből, akár szórakozásból, addig nem beszélhetünk igazi függőségről. Az, hogy szívesebben játszik, mint hogy házimunkát csináljon, teljesen természetes, csak annyit jelent, hogy nem túl kötelességtudó, de az elég gyakori ebben a korban, idővel alakul ki.


Azt is érdemes figyelembe venni, hogy ez manapság az "alap" hobbi a korosztályában, az egyik legfontosabb kapcsolódási pont és beszédtéma, ha teljesen elveszik tőle az pont egy szociális elszigetelődéshez vezethet, pont abban a korban amikor az ember legérzékenyebb a kortársai visszajelzéseire.

2020. jún. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Megpróbálok beszélni a szüleimmel, mert sejtem, hogy ennek is a vége csak egy veszekedés lesz😕
2020. jún. 15. 13:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem, mert az nem olyan mint a pia. Annak 3 szintje van: függő vagy, alkalmakkor iszod, nem iszod.

A köztes s a teljesen nem használó út is jó és működőképes.


Most viszont már nem lehet számítógép nélkül élni, szóval a teljesen nem használás lehetetlen. Legkésőbb 9.-től már kell ppt-ket csinálni, Word-ban írni dolgokat, stb. Vagy nálam tegnap 10 órát tuti ment a gép, mert kutatásmódszertanra szakirodalmat kellet gyűjtsek, el kellet olvassam, összefoglalót kellet belőle írjak + volt 2 online órám (ami egyetemen ugye 4 óra). Szóval egy minimális szinten muszáj használi, még akkor is, ha egyáltalán nem játszik valaki.



Amúgy a szabadidő azért SZABADidő, hogy akkor mindenki azt csinál, amit akar.

2021. okt. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!