Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet egy kézfogást a...

Hogyan lehet egy kézfogást a lehető legkevésbé bunkón visszautasítani?

Figyelt kérdés

A férfiakkal fiúkkal való érintkezéstől (sajnos már egy kézfogástól is) jobb esetben szorongani kezdek, rosszabb esetben pánikrohamot kapok, ezért értelemszerűen szeretném ezt elkerülni. De közben meg tudom, hogy bunkóság nem kezetfogni, ha valaki nyújtja a kezét.

Szóval mit mondjak/csináljak egy ilyen szituációban?


(Járok pszichológushoz és gyógypedagógushoz is, de esélyes, hogy egy ilyen szituációba fogok keveredni még a következő alkalom előtt, szóval ott nem tudok tanácsot kérni.)



2022. nov. 15. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Ezt, amit írtál. Elnézést kérsz, megmondod, hogy gondod van a kézfogással, tekintsenek el tőle. Nem kell hosszasan magyarázni.
2022. nov. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Igen, ezt mondd el. Csak nagyon gondosan ügyelj rá, hogy meg ne lássa, hogy valaki mással valamiért mégis kezet fogsz.
2022. nov. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Piszkos a kezed.
2022. nov. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként se szeretek kezet fogni, de az ilyen influenzás-covidos idők jó kifogással szolgálnak, hogy azt kérjem, inkább csak szóban üdvözöljük egymást."


Máris lehet a covidról értekezni, hogy ki szernit veszélyes/hülyeség és nem a te kézfogásod, szorongásod a téma...

2022. nov. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem kizárólag úgy, ha beszámolsz a konkrét pszichés problémáról, és h jársz miatta szakemberhez, stb... A végső cél persze a fóbia leküzdése, tehát nem árt gyakorolni :)
2022. nov. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
45%

Én simán megmondtam először a volt pszichológusomnak, hogy nem akarok kezet fogni vele.


Most már ezzel sem fáradok, egyszerűen nem nézek a szemébe a mostani pszichiáteremnek és nem nyújtom a kezem. Történet vége...

2022. nov. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!