Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom, ha akár...

Mi lehet a bajom, ha akár percenként változik a hangulatom, bipoláris zavar?

Figyelt kérdés

az utóbbi időben (meg előtte is, de akkor nem igen figyeltem) észrevettem magamon, hogy nagyon hamar képes vagyok hangulatot váltani. dühből, kiabálásokból hirtelen sírok majd esetleg nevetek is ( nem gyakori hogy egyszerre van mind, de előfordult már)

ez alapján lehet valami mentális problémára gondolni

fontos megemlítenem, hogy 16 éves lány vagyok szóval akár a kamaszkor is lehet



2022. nov. 15. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
26%

Reméljük hogy a kamaszkor, nekem borderline okozta régen is, szóval nem sikerült kinőnöm, nyilván azóta mérséklődött, járok terápiára, de a hangulatingást érzem. Ami még kiderult, hogy hormonzavaros vagyok, anyagcserebetegségekkel, autoimmun folyamatokkal, amik szintén okoznak ilyesmit. Bár nem diagnosztizálnak 18 alatt, pszichológussal érdemes beszélned.

Úgyis a gyerekpszichológusok általában sokkal turelmesebbek, hozzáértőbbek

2022. nov. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Bipolárisoknál lassú ez a hullámzás.
2022. nov. 16. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Ez borderline zavar lehet,de el kéne menned dokihoz.
2022. nov. 18. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
49%

Nincs bipoláris zavarod. Az teljesen más, olvass utána.

Borderline lehetne, de nyugodj meg az sem vagy, hiszen most vagy kamaszkorban és nagyon sokmindenkivel előfordul ebben az időszakban a hangulatingadozás.

(én is ilyen voltam)

19/L

2023. júl. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

Kedves Kérdező! Itt senki sem fogja tudni megallapítani, van-e bipoláris hangulatzavarod vagy borderline személyiségzavarod, vagy csak a hormonok jatszanak veled, mert épp kamasz vagy.

Ha ez a hangulatingadozás számodra nagyon zavaró, a mindennapokat nehezebbé teszi, szenvedsz tőle, akkor érdemes felkeresni egy klinikai szakpszichológust, ő majd elbeszélget veled, teszteket vesz fel, és megmondja, hogy mi újság.


Minden esetre a bipoláris zavarnak is több formája van, a diagnosztizálásának pedig több feltétele, nem csak a hangulatingadozás önmagában, de ezeknek utána tudsz nézni a neten is. Azt nem írtad, hogy ezen a hangulatingadozason kívül van-e bármi egyéb tüneted.

Kamaszkorban egyébként elég kaotikus minden, érzelmileg, hangulatilag is elég megterhelő, ezért ne ijedj meg, ne gondolj rögtön egy ilyen súlyos betegségre.


3-as

A hangulat hullámzásának intenzitása is sokféle lehet, pl. ultradián ciklusú bipoláris zavar esetében napi szinten többször is szélsőséges hangulatváltás történik.

2023. júl. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem 3-as, hanem 2-es hozzászólására szerettem volna reagálni. :K
2023. júl. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!