Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha 1 ilyen ember nem lesz...

Ha 1 ilyen ember nem lesz öngyilkos akkor önző?

Figyelt kérdés

Tegyük fel van 1 ember akit senki nem szeret és társadalmi haszna sincs viszont sok embert hátráltatott és sok rosszat csinált, így lényegében ha nem lenne az a ember öngyilkos akkor az ismerőseivel és a társadalommal szembe lenne önző?


Tehát értitek mit akarok mondani nem? 1 tipikus lúzer akit senkise szeret, mégis minek éljen?



2022. nov. 16. 12:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Tehát csak rosszat tesz a világra semmi hasznosatt, ergo ha nem lenne 1 ilyen alak öngyilkos akkor még önző is?
2022. nov. 16. 12:45
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Az ember nem haszonállat, hogy elpusztítsuk ha nem kell senkinek, másrészt mindenki önző ha az életéről van szó. Jobb lenne ha ennyi idősen nem ítélkeznél mások felett.
2022. nov. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem ítélkeztem senki felett, elvi kérdés volt
2022. nov. 16. 13:12
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem.
2022. nov. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem önzőség. Teljesen természetes dolog, hogy mindenki ragaszkodik az életéhez az alapvető életösztön miatt.

Egyébként is, a mai világban elfogadott értékrend szerint mindenkinek joga van az élethez. Tehát a többség egyáltalán nem tartja ezt önzőségnek, hanem természetesnek veszi.

Az meg már más kérdés, hogy a sok ember között biztosan van néhány olyan is, aki másképp gondolja ezt.

2022. nov. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
Abban az esetben ha egy másik emberre gondolsz a kérdés kapcsán akkor te vagy önző, és minden amit írtál az igaz RÁD. Ha saját magadra gondoltál, akkor súlyos problémákkal küzdesz és nagy eséllyel már elgondolkodtál az öngyilkosságon. Ebben az esetben gyorsan keress fel egy pszichiátert mielőtt nem teszel valami olyasmit, ami visszafordíthatatlan.
2022. nov. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
42%

Nem, nem önző. Hát attól még nem gyilkos, nem pedofil, nem szexuális erőszaktevő stb. Olyan ember nem érdemel halált, aki nem ilyen féreg, mint amiket felsoroltam. (Nem tudom, mire gondolsz az alatt, hogy sok rosszat csinált)

Az, hogy hibázott, akkor hibázott. Az élet megy tovább, változni, szeretni, letenni valami jót az asztalra sosem késő!

2022. nov. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
34%
Én értem, amit írsz. Én így érzem. Akivel kapcsolatba kerülök, annak vagy gondot okozok, vagy legalább nyűg leszek. Mentális beteg vagyok, egyedül meg csak szenvedek. Így miért lenne fontos élnem? Még a társadalomnak sem tudok hasznos lenni. De (még) nem vagyok elég bátor.
2022. nov. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!