Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért teszi ezeket egy öngyilk...

Miért teszi ezeket egy öngyilkosságra készülő ember?

Figyelt kérdés
Felhozom a saját példámat. Először is azt elmondanám hogy én úgy jöttem rá hogy ez is jele az öngyilkosságnak, hogy utána olvastam nemrég, milyen jelei vannak, előtte nem is gondoltam volna. Tavaly kezdődött, (és tényleg akkor jelentek meg az öngyilkossági gondolatok is) hogy elkezdtem kidobni, elajándékozni dolgaimat, aztán pedig túl sokat vásároltam új dolgokat. A kidobás időszakában úgy gondoltam hogy nekem nincs már szükségem annyi holmira, csak nagyon pár dologra amik tényleg fontosak, de közben meg annyira nem láttam magam a jövőben, hogy igazából úgy éreztem már semmire nincs szükségem, de tudtam hogy ez így nincs rendben és nem szabad megtennem. Azután a vásárlás időszakában úgy gondoltam hogy az új holmik örömöt és boldogságot hoznak az életembe, dehát nem lettem boldogabb picivel sem. Legtöbbször online vásároltam, volt olyan is hogy megrendeltem egy ruhát, aztán visszamondtam mert úgy gondoltam, minek költsem rá a pénzt, ha úgysem leszek már. Hát igen... teljesen össze voltam zavarodva. És most jövök rá hogy meg is válaszoltam a kérdésemet. De igazából még mindig nem értem miért van ez, ugyanis egy öngyilkosságra készülő embernek semmit nem kellene foglakoznia a holmijaival, vásárlással stb. Az még érdekelne hogy volt más is így ezzel innen?

2022. júl. 16. 23:54
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Azért, mert nem készül igazából öngyilkosságra. Aki öngyilkos akar lenni, nem foglalkozik ennyi baromsággal. Te nem akarsz az lenni, ezekkel a dolgokkal mások figyelmét próbálod magadra vonni. Mint ezzel a kérdéssel is. Keress segítséget - komolyan mondom, nem beszólásként.
2022. júl. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
95%
Szerintem a remeny volt benned vagy legalabbis az elni akaras, hiszen a targyaidtol valo megvalas tudatos volt, de kozben megprobaltal ellene "harcolni is" azzal, hogy uj dolgokat vettel, egyfajta jelkep, h a multat lezartad es egy teljesen uj jovot tervezel, meg ha ezt te magad nem is fogtad fel (azert nehez errol velemenyt alkotni, mert olyasmi ez is, mint a "mire gondolhatott a kolto" kerdes-bar ahogy te is irtad, masok véleményére, meglatasaira vagy kivancsi)
2022. júl. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Senki nem tudott ezekről a dolgaimról és nem, nem próbálok segítséget kérni, nincs bajom már jól vagyok
2022. júl. 17. 00:43
 4/5 anonim ***** válasza:
60%
Igen, a kérdés kiírása alapján tényleg "jól" vagy :D
2022. júl. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
59%

Több ismerősöm lett öngyilkos. Senki se vacakolt. Az egyik leugrott valahonnan, a másik meg minden cuccát otthonhagyva (iratok,telefon) az erdőben felkötötte magát.

Mindkettő férfi volt.


Aki öngyilkos akar lenni,hamar meg is teszi.

2022. júl. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!